Spotkanie z cyklu PRZYJACIELE BARBARY I STANISŁAWA. Koncert primadonny Opery Śląskiej w Bytomiu Aleksandry Stokłosy, której akompaniować będzie Grażyna Griner

Kategoria
Spotkanie
Termin
27 października 2022 18:00
Miejsce
Dział Teatralno-Filmowy Muzeum Historii Katowic, ul. Kopernika 11
Telefon
E-mail
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Aleksandra Stokłosa ukończyła z wyróżnieniem studia w katowickiej Akademii Muzycznej, w klasie prof. Michaliny Growiec. Brała udział w kursach mistrzowskich we Włoszech pod kierunkiem Katii Ricciarelli. Współpracowała z Teatrem Muzycznym w Gliwicach, Operą Bałtycką w Gdańsku, Mazowieckim Teatrem Muzycznym i filharmoniami w całej Polsce. Występowała w Belgii, Słowacji, na Węgrzech, we Włoszech, w Niemczech, w Stanach Zjednoczonych (Houston, Nowy Jork, Waszyngton), Kanadzie (Toronto) i Wielkiej Brytanii (Londyn). W maju 1999 r. zadebiutowała w Operze Śląskiej partią Donny Elviry w premierowym przedstawieniu „Don Giovanniego”. Jej kolejne role na bytomskiej scenie to m.in.: Tatiana w „Eugeniuszu Onieginie”, Sylvia Varescu w „Księżniczce Czardasza”, Hanna i Walentyna w „Wesołej Wdówce”, Mimi w „Cyganerii”, Micaëla w „Carmen”, Rozalinda w „Zemście nietoperza”, Carlotta w „Phantomie”, Pani Pearce i Pani Higgins w „My Fair Lady”, Abigaille w „Nabucco”, Eboli w „Don Carlosie”, Venus w „Tannhäuserze”. W najnowszym spektaklu – „Rzekomej ogrodniczce” W. A. Mozarta – kreuje partię Armindy.

 
 

Terminy

  • 27 października 2022 18:00

Wspierane przez iCagenda

Pn Wt Śr Cz Pt So N
2
3
4
9
16
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
29
30
31