SILESIA PRESS CAFE. Z Zofią Matysik, dziennikarką i managerką muzyczną, rozmawia Maria Trepińska.

Kategoria
Spotkanie
Date
18 kwietnia 2024 18:00
Miejsce
Oddział Teatralno-Filmowy, ul. M. Kopernika 11
Telefon
E-mail
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Wstęp wolny

„Silesia Press Cafe” prezentuje osiągnięcia zawodowe wybitnych, znanych i uznanych dziennikarzy związanych ze Śląskiem. Partnerem wydarzenia jest Stowarzyszenie Media dla Integracji Europejskiej, organizator jedynego w kraju regionalnego konkursu dziennikarskiego „Silesia Press”, czyli śląskich Pulitzerów.

Red. Maria Trepińska: dziennikarka zajmująca się problematyką ekonomiczną, od 2009 r. związana z „Forbesem”, komentatorka telewizyjna bieżących wydarzeń gospodarczych. Laureatka prestiżowej nagrody dziennikarskiej przyznanej przez Uniwersytet Columbia w Nowym Jorku, uhonorowana nagrodą „Marka Śląskie” 2018 r. oraz Złotym Laurem Umiejętności i Kompetencji.

Zofia Matysik: z urodzenia Chorzowianka i Ślązaczka od pokoleń, co szczególnie podkreśla od lat rezydując w Krakowie. Produkcję filmową i telewizyjną studiowała w Szkole Filmowej im. Krzysztofa Kieślowskiego Uniwersytetu Śląskiego, a tajniki muzyki odkrywała w SM I i II st. im. Grzegorza Fitelberga w Chorzowie. To, że jej życie toczy się głównie wokół kultury i muzyki, jest zasługą wychowania w rodzinie, w której muzyka rozbrzmiewa non stop. Od ponad piętnastu lat pracuje w branży artystycznej i medialnej, zdobywając doświadczenie w produkcji koncertów, zarządzaniu kulturą i promocji. Jest współwłaścicielką rodzinnej Agencji Koncertowo-Wydawniczej Delta, jednej z najdłużej działających polskich agencji koncertowych zajmujących się promowaniem szeroko rozumianej muzyki amerykańskiej. Na koncie ma również współpracę z działami produkcji najważniejszych polskich wydarzeń kulturalnych, ale działalność impresaryjna to tylko część jej pracy, bo równie dumna jest ze swojej aktywności dziennikarskiej. To pole, na którym zdobyła wiele nagród za fotografie i artykuły na tematy krążące wokół bluesa, jazzu i kultury amerykańskiej. Blisko współpracuje z redakcją Kwartalnika Twój Blues, w którym odpowiada także za szatę graficzną i skład magazynu. O szeroko pojętej sztuce opowiadała współprowadząc magazyn kulturalny w katowickiej TVP, a od 2018 roku na antenie radia eM prowadzi cotygodniową audycję "Kobiety Mają Głos", skupiającą się wyłącznie na ponadgatunkowym promowaniu i celebrowaniu artystycznej twórczości śpiewających kobiet. Od 2021 roku jest częścią grupy międzynarodowych ekspertów i mentorów skupionych wokół inicjatywy HEMI (Hub for International Exchange of Music), której działania zaprojektowane są na ożywienie współpracy środowisk artystyczno-biznesowych w Europie Centralnej i Południowo-Wschodniej.

 
 

Terminy

  • 18 kwietnia 2024 18:00

Wspierane przez iCagenda