PRZYJACIELE BARBARY I STANISŁAWA – OPŁATKOWE. Wspólne kolędowanie z Sylwestrem Targoszem-Szalonkiem

Kategoria
Koncert
Date
14 grudnia 2023 18:00
Miejsce
Oddział Teatralno-Filmowy, ul. M. Kopernika 11
Telefon
E-mail
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Wstęp wolny

Zapraszamy na opłatkowe spotkanie z cyklu „Przyjaciele Barbary i Stanisława” w wyjątkowej atmosferze nadchodzących Świąt Bożego Narodzenia i Nowego Roku. W oprawie strojnej choinki i świątecznych dekoracji zapraszamy do wspólnego kolędowania, w którym pomoże nam Sylwester Targosz-Szalonek.

Sylwester Targosz-Szalonek: tenor, aktor, instrumentalista, dyrygent, prezenter telewizyjny, dyrektor Śląskiego Festiwalu Operetki, prezes Fundacji Operetka Śląska. Z wyróżnieniem ukończył Akademię Muzyczną w Katowicach w klasie prof. Henryki Januszewskiej-Stańczyk. Jest absolwentem mistrzowskiej klasy śpiewu prof. Cesare Colona (Berlin). Swój talent wokalny szlifował także pod okiem takich pedagogów, jak: Kaludi Kaludov (Bułgaria), Helena Łazarska (Wiedeń), Don Weeks (USA). Heribert Beissel to dyrygent, pod okiem którego rozwijał swoje umiejętności dyrygenckie.

Prowadzi aktywną działalność artystyczną; śpiewa liczne koncerty o szerokim zakresie repertuarowym i stylistycznym: recitale kameralne, spektakle oraz koncerty operowe, operetkowe i oratoryjno-kantatowe. Nagrywał i koncertował dla: Radio Katowice, TV Polonia, TV Bali, a także dla telewizji niemieckich. Współpracował z wieloma zacnymi dyrygentami, m.in. takimi jak: Igor Dochovic, Andrzej Zubek, Michał Dworzyński, Mirosław Jacek Błaszczyk, Jan Wincenty Hawel, Peter Moss, Heribert Beissel, Paul Esswood, Andrew Parrott, Gabriel Chmura, Radosław Labakhua, Kazimierz Kryza, Elio Boncompagni. Koncertował w Argentynie, Czechach, Francji, Hiszpanii, Niemczech, Norwegii, Portugalii, we Włoszech na Sycylii, a także na Wyspie Bali. W programie posiada liczne partie solowe pozycji zarówno teatru muzycznego, jak i muzyki oratoryjno-kantatowej. W sierpniu 2008 roku otrzymał nagrodę Złoty Słowik Belcanto na Festiwalu Belcanto w Nałęczowie. Jest laureatem Internationales Festival Junger Opernsanger. W 2015 roku zapoczątkował współpracę z Wojskiem Polskim, organizując m.in. Wielką Galę Karnawałową dowódcy 6. Batalionu Powietrznodesantowego w Gliwicach. W 2017 roku powołał Fundację Operetka Śląska i podjął udane starania w celu stworzenia Śląskiego Festiwalu Operetki.

Sylwester Targosz-Szalonek to skupisko wielu talentów, które objawia w różnych dziedzinach sztuki. Jest aktywny zawodowo jako śpiewak, pedagog, a także dyrygent i reżyser.

 
 

Terminy

  • 14 grudnia 2023 18:00

Wspierane przez iCagenda

Pn Wt Śr Cz Pt So N
8
9
12
13
14
15
16
19
21
22
23
24
26
27
28
29
30
31