Magdalena Rajska-Armata W STRONĘ ABSTRAKCJI - malarstwo olejne, akwarela, rysunek, grafika. Wernisaż wystawy

Kategoria
Wernisaż
Date
10 października 2023 17:00
Miejsce
Oddział Teatralno-Filmowy, ul. M. Kopernika 11
Telefon
E-mail
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

MAGDALENA RAJSKA-ARMATA

studiowała na Wydziale Grafiki katowickiej filii Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie, gdzie obroniła dyplom w 1979 roku. Jest członkinią Polskiego Związku Artystów Plastyków.

Uprawia malarstwo sztalugowe, rysunek i projektowanie graficzne. Maluje i rysuje portrety oraz obrazy figuratywne i abstrakcyjne z użyciem takich technik, jak olej na płótnie, pastel czy akwarela. Częstym tematem jej prac jest też akt kobiecy.

Dla Muzeum Historii Katowic artystka stworzyła liczne portrety wybitnych postaci związanych z historią miasta, między innymi założycieli Katowic, kompozytora Wojciecha Kilara czy scenograf Barbary Ptak. Ponadto jest też autorką ponad stu portretów osób prywatnych.

Magdalena Rajska-Armata ma w swym dorobku dwadzieścia dwie wystawy indywidualne i udział w wielu wystawach zbiorowych, uczestniczyła też w wielu plenerach i wystawach poplenerowych. Jej prace znajdują się m.in. w zbiorach MHK, Muzeum Raciborza, Pszczyńskiego Centrum Kultury oraz w prywatnych kolekcjach w Polsce i zagranicą, wielokrotnie prezentowane były w prasie i telewizji.

 
 

Terminy

  • 10 października 2023 17:00

Wspierane przez iCagenda

Pn Wt Śr Cz Pt So N
8
9
12
13
14
15
16
19
21
22
23
24
26
27
28
29
30
31