CIAŁO POSTHUMANIZMU – ŻYCIE LIMINALNE

Dział Grafiki
19 I - 9 III 2015

 

Ciało posthumanizmu – życie liminalne
Sybilla Skałuba
19 stycznia – 9 marca 2015 roku
Nieodzowne w pracy twórczej jest ciągłe poszukiwanie miejsc, przedmiotów, nowych przestrzeni, które dzięki swojej energii oddziałują na nas, stając się inspiracją i motorem napędzającym do działania. Natchnieniem i inspiracją artystki stała się natura pulsująca milionem kolorów, układów, rytmów, kształtów. W swoich grafikach oraz obiektach malarskich wykorzystuje motywy z niej zaczerpnięte, tj. przecięty symetrycznie kamień, drzewo, stalaktyt. Tnie, by móc wejść w głąb, by zbadać kod, wedle jakiego natura kreuje idealne kształty i formy, tajemniczą formułę rządzącą  sztuką, przyrodą i nauką. Tnie symetrycznie, by znaleźć siłę drzemiącą na styku rozłożonych układnie elementów i ich relacji, statyki i potencjalnego ruchu, osi i jej zachwiania. Przy użyciu matryc drewnianych i metalowych próbuje wniknąć w świat tkanek ludzkich, które stają się główną inspiracją w prezentowanym cyklu Ciało posthumanizmu – życie liminalne.

Imprezy towarzyszące z udziałem Sybilli Skałuby

TerminImpreza

19 stycznia (poniedziałek) godz. 17.00

Wernisaż

24 stycznia (sobota) godz. 11.00

Weekend ze sztuką – odbijania grafik (warsztaty)

28 I (środa) i 29 I (czwartek) godz. 11.00

Warsztaty odbijania grafik

12 II (czwartek) i 13 II (piątek) godz. 11.00

Walentynki w muzeum - odbijanie kartek walentynkowych (warsztaty)

5 marca(czwartek) godz. 11.00

Noc Muzeów 2014 bis - odbijanie grafik (warsztaty)

8 marca (niedziela) godz. 11.00

Dzień Kobiet w muzeum - odbijanie grafik (warsztaty dla Pań)

9 marca (poniedziałek) godz. 16.00

Finisaż oraz odbijanie grafik (warsztaty)

1. Zajęcia warsztatowe zorganizowane w ramach wystawy są przeznaczone dla grup zorganizowanych (dzieci, dorośli) a także osób indywidualnych.

2. W razie zainteresowania uczestników, w ramach każdorazowego warsztatu Sybilla Skałuba -autorka prac na wystawie wygłasza wykład pt. Podstawy grafiki warsztatowej

3. Wymagane wcześniejsze zgłoszenie telefoniczne: tel.256 18 10 wewn. 104

4. Zajęcia są płatne: 20 zł/grupa (zgłoszenia grupowe) LUB 5 zł/os (zgłoszenia indywidualne). Materiały warsztatowe w cenie zajęć. Grupa może liczyć maksymalnie 25 osób



Kurator wystawy: Ewa Liszka
Aranżacja wystawy: Joanna Sowa


Sybilla Skałuba
Urodzona w Gliwicach. Dyplom główny uzyskała na Wydziale Grafiki Warsztatowej w Pracowni Wypukłodruku prof. Stanisława Kluski, a dyplom dodatkowy w Pracowni Malarstwa prof. Jacka Rykały na Akademii Sztuk Pięknych w Katowicach w 2003 roku. Od 2009 roku jest doktorem sztuki. Obecnie pracuje jako samodzielny wykładowca i asystent w Pracowni Wypukłodruku prof. Mariana Pałki na Wydziale Grafiki Warsztatowej Akademii Sztuk Pięknych w Katowicach, a także w Wyższej Szkole Technologii Informatycznych w Katowicach. Jest wiceprezesem Stowarzyszenia Przyjaciół Ronda Sztuki; koordynatorem Akademii Weekendowej na ASP w Katowicach; członkiem Stowarzyszenia Teatr Rawa, właścicielem Galerii Sztuki Współczesnej BIBU. Uczestniczyła w różnych projektach i kontraktach, prowadziła zajęcia, wykłady i warsztaty graficzne. Swoje prace prezentowała na wielu wystawach indywidualnych i zbiorowych w Polsce i poza granicami kraju.