W słońcu i w cieniu

Budynek Główny
6 VI - 15 VII 2018

Adres.Godziny otwarcia

 

Trwaj tylko w słońcu, bo nic pięknego nie rośnie w ciemności
Friedrich Schiller

 

Kartka z bloku rysunkowego leży na stole, lśni czystością. Na pewno? Kto namalował na niej biało-błękitne pasy i ten śmieszny wzorek u góry? Przypomina mi liść dębu. Nie, to głowa żyrafy! Teraz niczego nie ma, zniknęło… Słonko uciekło za chmury i nie prześwituje przez firankę, nie wyświetla obrazów ze światła i cienia na kartce. Nie jest mi smutno, bo namaluję okręt na morzu i ruiny zamku albo jeszcze coś innego: magiczne drzewo, gołębia w locie, pachnącą słońcem łąkę i czerwoną biedronkę. Mam dużo pomysłów.

W SŁOŃCU I W CIENIU to cykl prac plastycznych uczniów wrażliwych na piękno natury. Prezentowane prace zostały zainspirowane rzeczywistością lub ją odzwierciedlają.
Obrazy zaskakują świeżością, lekkością interpretacji, różnorodnością formy i koloru. Wyrażają emocje i są zapisem uczuć oraz zainteresowań dzieci. Ich sztuka ukazuje nam w ciepłym, słonecznym świetle tajemnice i marzenia skrywane w cieniu.

Prace dzieci powstały pod opieką Izabeli Kubali, a wernisaż uświetni występ muzyczno-wokalny uczniów szkoły pod opieką Zuzanny Wasielewskiej.