Spotkanie z Krzysztofem Korwinem-Piotrowskim

spotkanie-Piotrowskiego
Kategoria
Spotkanie
Termin
21 listopada 2021 18:00
Miejsce
Oddział Teatralno-Filmowy, ul. Kopernika 11
Telefon
32 745 17 28, 514 499 614
E-mail
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Świętujmy razem 10-lecie!

 

Krzysztof Korwin-Piotrowski – dyrektor artystyczny Fundacji ORFEO im. Bogusława Kaczyńskiego w Warszawie, scenarzysta, reżyser i producent telewizyjny i teatralny, wykładowca na Wydziale „Artes Liberales” Uniwersytetu Warszawskiego, dziennikarz, teatrolog, menedżer kultury, kurator wystaw, komentator muzyczny i konferansjer, kierownik artystyczny Gliwickiego Teatru Muzycznego (2001–2016), koordynator projektu operowego w Teatrze Wielkim w Łodzi (2016–2019), pracownik Działu Teatralno-Filmowego Muzeum Historii Katowic (2018–2019), dziennikarz i reżyser w Telewizji Katowice (od 1992), laureat wielu nagród w konkursach ogólnopolskich i międzynarodowych, odznaczony medalem „Zasłużony Kulturze Gloria Artis”.

Twórca około 400 audycji emitowanych na antenie regionalnej i ogólnopolskiej. Scenarzysta i reżyser widowisk telewizyjnych oraz filmów dokumentalnych o wybitnych Polakach: Z Gliwic do Paryża – Wojtek Pszoniak, Warszawa Jana Nowaka-Jeziorańskiego, Czarownik z Janowa – Teofil Ociepka, Gliwickie lata Tadeusza Różewicza, Roland Topor, Wenezuelska Polonia, Teatr Jerzego Moskala, Oskarowe kostiumy Barbary Ptak, twórca filmu dokumentalnego Kinderlager Pogrzebin o tragicznych wojennych losach dzieci z obozu w Pogrzebieniu.

 

Szanowni Państwo

w trosce o Wasze bezpieczeństwo wobec narastającej fali pandemii informujemy, iż w spotkaniu z Krzysztofem Korwinem-Piotrowskim, które odbędzie się 21 listopada o godz. 18.oo w Dziale Teatralno-Filmowym MHK, może uczestniczyć jedynie 40 widzów.

Wszystkich, którym nie uda się wziąć udziału w naszym wydarzeniu informujemy, iż uroczystość zostanie nagrana i wkrótce udostępnimy film na kanale You Tube MHK, stronie internetowej oraz na Facebooku.

 
 

Terminy

  • 21 listopada 2021 18:00

Wspierane przez iCagenda