„Przyjaciele Barbary i Stanisława” – spotkanie specjalne. Jubileuszowy koncert Joanny Kściuczyk-Jędrusik, akompaniament: Ewa Zug

przyjaciele
Kategoria
Spotkanie
Termin
20 listopada 2021 18:00
Miejsce
Oddział Teatralno-Filmowy, ul. Kopernika 11
Telefon
32 745 17 28, 514 499 614
E-mail
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Świętujmy razem 10-lecie!

 

Najstarszy cykl spotkań na Kopernika 11: „Przyjaciele Barbary i Stanisława”, trwający nieprzerwanie od listopada 2012 roku. Wszedł na stałe do kalendarza wydarzeń kulturalnych organizowanych przez Dział Teatralno-Filmowy Muzeum Historii Katowic i jest kontynuacją słynnych imprez śląskiej bohemy w mieszkaniu państwa Ptaków.

Od początku przyciągają gości: wyjątkowa atmosfera miejsca, muzyka, barwne opowieści, smaczne anegdoty i mnóstwo wspomnień z życia zawodowego i towarzyskiego Barbary i Stanisława Ptaków, a także występy wielu znakomitych artystów (niektórych nawet kilka razy).

Według utrwalonego już, chociaż niepisanego harmonogramu spotkanie powinno się odbyć w październiku, zostało jednak wyjątkowo przesunięte na listopad. Także dzień został zmieniony – po raz pierwszy – z czwartku na sobotę. Wszystko to z powodu jubileuszu, ale świętowanie spędzonych razem 10 lat jest tego warte!

Joanna Kściuczyk-Jędrusik – jedna z czołowych solistek Opery Śląskiej. Obsadzana najczęściej w tytułowych bądź głównych partiach przedstawień. Śpiewała w „Madame Butterfly”, „Halce” i innych ważnych spektaklach. Jest laureatką nagrody Wojewody Śląskiego dla młodych twórców (1996). W 2005 roku otrzymała nominację do nagrody Marszałka Województwa Śląskiego „Złota Maska” za role Eurozy i Halki. Ostatnio odniosła sukces w sztuce „Callas. Masterclass”.

 

Szanowni Państwo

w trosce o Wasze bezpieczeństwo wobec narastającej fali pandemii informujemy, iż w koncercie Joanny Kściuczyk-Jędrusik, który odbędzie się 20 listopada o godz. 18.oo w Dziale Teatralno-Filmowym MHK, może uczestniczyć jedynie 40 widzów.

Wszystkich, którym nie uda się wziąć udziału w naszym wydarzeniu informujemy, iż uroczystość zostanie nagrana i wkrótce udostępnimy film na kanale You Tube MHK, stronie internetowej oraz na Facebooku.

 
 

Terminy

  • 20 listopada 2021 18:00

Wspierane przez iCagenda