"Czas start: Lwów". Prelekcja A. Wilgusiewicz

prelekcja_1
Kategoria
Prelekcja
Termin
15 lipca 2021 16:00
Miejsce
Muzeum Historii Katowic ul. Szafranka 9
E-mail
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Serdecznie zapraszamy do Muzeum Historii Katowic na prelekcję "Czas start: Lwów", którą wygłosi Antoni Wilgusiewicz - historyk, od urodzenia mieszkaniec Górnego Śląska z korzeniami kresowymi. Autor artykułów na temat Lwowa i Kresów, ze szczególnym uwzględnieniem związków lwowsko-śląskich. Inicjator umieszczenia tablicy pamiątkowej na domu rodzinnym Wojciecha Kilara we Lwowie. Prezes Klubu Miłośników Historii i Kultury Lwowa.

"Czas start: Lwów", będzie pierwszą z trzech prelekcji organizowanych w ramach akcji "Lato z Kilarem”, dotyczących życia i twórczości Wojciecha Kilara. Prelekcja skierowana jest do osób dorosłych i seniorów.

Wykład będzie realizowany w wariancie stacjonarnym (12 os.) - w siedzibie głównej MHK przy ul. Szafranka 9 oraz w wersji online na muzealnym facebook'u.
Chęć udziału w wydarzeniu należy potwierdzić mailowo Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub telefoniczne: 32 2561810 wew. 111, 104.

Zgodnie z aktualnymi zaleceniami sanitarno-epidemiologicznymi ilość miejsc ograniczona.

 
 

Terminy

  • 15 lipca 2021 16:00

Wspierane przez iCagenda