Internetowe zakończenie wystawy Joli Barnaś "CZUĆ"

Kategoria
Wydarzenie
Termin
27 sierpnia 2020 18:00
Miejsce
Dział Teatralno-Filmowy Muzeum Historii Katowic, ul. Kopernika 11
E-mail
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Dla tych, którzy nie mieli okazji zobaczyć wystawy Joli Barnaś „CZUĆ” przygotowaliśmy spotkanie z pracami artystki w przestrzeni wirtualnej. Zapraszamy do obejrzenia prezentacji 27 sierpnia na stronie Muzeum Historii Katowic Kopernika 11 o godz. 18.00.
Link do strony: https://www.facebook.com/kopernika11/
Cykl Joli Barnaś „CZUĆ” to 12 obrazów-rysunków na papierze, które są osobistym zapisem emocji i nastrojów autorki w mijającym roku. To abstrakcje utrzymane w monochromatycznych kolorach, pełne ekspresji i dynamiki. Połączenie rysunku ołówkiem i malarstwa akrylowego.
…Jak głęboko można czuć? Jak mocno czucie wyrazić? To pytania zamieszkujące obrazy Jolanty Barnaś, ale próżno szukać odpowiedzi. Na szczęście! Bo w istocie pozostaje jedynie zdumienie i nadzieja, że pragnienia można wykrzyczeć, nie mącąc ciszy, życiodajnego milczenia.
Plamy wylewają się poza skłębione kreski, pozostając jednak w ramach, tych szczególnych granicach bez granic i sięgają nowych, nieznanych, niewymierzalnych odległości. Jest jeszcze jedno pytanie bez odpowiedzi: jak bardzo można doświadczyć czerwieni?
A ostatecznie ważne i tak jest co innego. Bo przecież żyć to więcej niż mieścić się w jakichkolwiek granicach, a być to najwięcej…
Jacek Kurek

 
 

Terminy

  • 27 sierpnia 2020 18:00

Wspierane przez iCagenda