Anioł Miłosierdzia wśród dymów i mgły. O życiu Matki Ewy z Miechowic

autor: Izabella Wójcik-Kuhnel

wydawnictwo: Epigraf, 2018

stron: 108

cena: 20 zł


Zamówienia prosimy kierować do Działu Edukacji i Promocji tel. 32 2561810, 32 2090021 wew. 126; e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.. Publikacje można zakupić również w budynku głównym przy ul. Szafranka 9.


Jest to wydawnictwo, które można kupić jedynie w Muzeum Historii Katowic, także w sprzedaży wysyłkowej oraz bezpośrednio w samej drukarni. Nosi ono tytuł „Anioł miłosierdzia wśród dymów i mgły” i traktuje o życiu Matki Ewy z Bytomia-Miechowic. Ta wybitna postać jest wciąż mało znana. Książka jest bardzo dobrze opracowaną i wiarygodną kopalnią wiedzy o tej osobie.

Ewa von Tiele Winckler (1866-1930), córka Waleski, niemiecka diakonisa protestancka, działaczka charytatywna, która między innymi utworzyła 40 domów dla bezdomnych dzieci. Wywodziła się z rodziny dysponującej ogromnym majątkiem a swoje życie poświęciła służbie dla biednych i potrzebujących. Dzisiaj w Bytomiu-Miechowicach działa muzeum „Domek Matki Ewy”.