Lp.RokImię, nazwiskoKonkurencjaMiejsce
1. 1999 Wojciech Gabrysz, Michał Poprawa, Mikołaj Machnik, Rafał Bugdol sztafeta 4 x 100 m stylem zmiennym 3
2. 1999 Michał Sapoń 100 m stylem motylkowym 3
3. 1999 Michał Sapoń 200 m stylem dowolnym 1
4. 1999 Michał Sapoń 200 m stylem motylkowym 3
5. 2001 Sapoń Michał 100 m stylem dowolnym 2
6. 2001 Adrian Błaszczyk 200 m stylem klasycznym 2
7. 2001 Michał Sapo, Paweł Bladowski, Piotr Gęgotek, Adrian Błaszczyk sztafeta 4 x 100 m stylem dowolnym 2
8. 2001 Michał Sapoń 50 m stylem dowolnym 2
9. 2001 Adrian Błaszczyk 50 m stylem klasycznym 2
10. 2001 Michał Sapoń 100 m stylem dowolnym 3
11. 2001 Adrian Błaszczyk 1500 m stylem dowolnym 3
12. 2001 Adrian Błaszczyk 200 m stylem klasycznym 3
13. 2001 Adrian Błaszczyk 50 m stylem klasycznym 3
14. 2001 Michał Sapoń 50 m stylem motylkowym 3
15. 2002 Michał Sapoń, Michał Spławiński, Piotr Gęgotek, Tomasz Dziedzic sztafeta 4 x 100 m stylem dowolnym 1
16. 2002 Michał Sapoń, Michał Spławiński, Piotr Gęgotek, Tomasz Dziedzic sztafeta 4 x100 m stylem dowolnym 1
17. 2002 Piotr Gęgorek 200 m stylem dowolnym 2
18. 2002 Michał Sapoń, Michał Spławiński, Piotr Gęgotek, Tomasz Dziedzic sztafeta 4 x 200 m stylem dowolnym 2
19. 2002 Marek Małopolski 50 m stylem klasycznym 2
20. 2002 Adrian Błaszczyk 100 m stylem klasycznym 3
21. 2002 Marek Małopolski 100 m stylem klasycznym 3
22. 2002 Michał Rokicki 200 m stylem dowolnym 3
23. 2002 Adrian Błaszczyk 50 m stylem klasycznym 3
24. 2003 Marek Małopolski 50 m stylem klasycznym 2
25. 2003 Marek Małopolski 100 m stylem klasycznym 2
26. 2003 Tomasz Dziedzic 100 m stylem dowolnym 3
27. 2003 Michał Rokicki 200 m stylem dowolnym 3
28. 2003 Tomasz Dziedzic 50 m stylem motylkowym 3
29. 2004 Krzysztof Żołdak 200 m stylem zmiennym 1
30. 2004 Krzysztof Żołdak 400 m stylem zmiennym 1
31. 2004 Michał Rokicki 200 m stylem dowolnym 2
32. 2004 Paweł Bladowski 200 m stylem zmiennym 2
33. 2004 Rafał Kuchta 200 m stylem motylkowym 3
34. 2004 Krzysztof Żołdak, Marcin Unold, Szymon Jędrzejczak, Paweł Bladowski sztafeta 4 x 200 m stylem dowolnym 3
35. 2004 Marcin Unold 50 m stylem dowolnym 3
36. 2004 Tomasz Pyk 50 m stylem klasycznym 3
37. 2005 Marcin Unold 100 m stylem grzbietowym 2
38. 2005 Marcin Unold 200 m stylem grzbietowym 2
39. 2005 Krzysztof Żołdak 400 m stylem zmiennym 2
40. 2005 Marcin Unold 50 m stylem grzbietowym 2
41. 2005 Sławomir Wolniak 100 m stylem klasycznym 3
42. 2005 Sławomir Wolniak 200 m stylem klasycznym 3
43. 2005 Marcin Unold, Psota Ireneusz, Rafał Kuchta, Krzysztof Żołdak sztafeta 4 x 200 m stylem dowolnym 3
44. 2005 Krzysztof Żołdak 400 m stylem zmiennym 3
45. 2005 Sławomir Wolniak 50 m stylem klasycznym 3
46. 2006 Krzysztof Żołdak 200 m stylem zmiennym 2
47. 2006 Bartosz Wiśniewski 200 metrów stylem motylkowym 3
48. 2006 Sylwia Kula 200 m stylem zmiennym 3
49. 2006 Bartosz Wiśniewski, Bartosz Religa, Ireneusz Psota, Krzysztof Żołdak sztafeta 4 x 200 m stylem dowolnym 3
50. 2006 Krzysztof Żołdak 400 m stylem zmiennym 3
51. 2007 Piotr Łuczak, Robert Wilk, Marcin Unold, Patryk Wakuła sztafeta 4 x100 m stylem dowolnym 3
52. 2008 Marcin Unold 100 m stylem grzbietowym 1
53. 2008 Marcin Unold 50 m stylem grzbietowym 1
54. 2008 Robert Wilk 100 m stylem dowolnym 2
55. 2008 Wojciech Gnela, Piotr Gęgorek, Robert Wilk, Marcin Unold sztafeta 4 x 100 m stylem dowolnym 2
56. 2008 Marcin Unold, Przemysław Gorczyca, Bartosz Wiśniewski, Robert Wilk sztafeta 4 x 100 m stylem zmiennym 2
57. 2008 Dominika Gawełczyk 400 m stylem dowolnym 3
58. 2008 Paweł Gorczyca 50 m stylem klasycznym 3
59. 2009 Robert Wilk, Bartosz Wiśniewski, Wojciech Gnela, Marcin Unold sztafeta 4 x 100 m stylem dowolnym 2
60. 2009 Marcin Unold, Jakub Kieruj, Bartosz Wiśniewski, Robert Wilk sztafeta 4x100 m stylem zmiennym 2
61. 2009 Marcin Unold 50 m. stylem grzbietowym 2
62. 2009 Karol Zaczyński 1500 m stylem dowolnym 3
63. 2009 Dominika Gawełczyk 200 m stylem dowolnym 3
64. 2009 Dominika Gawełczyk 400 m stylem dowolnym 3
65. 2009 Paweł Gorczyca 50 m stylem klasycznym 3
66. 2010 Karol Zaczyński 1500 m stylem dowolnym 3
67. 2010 Karol Zaczyński 400 m stylem zmiennym 3
68. 2011 Michał Poprawa 200 m stylem dowolnym 2
69. 2011 Karol Zaczyński 800 m stylem dowolnym 2
70. 2011 Karol Zaczyński 1500 m stylem dowolnym 3
71. 2011 Marcin Unold, Mikołaj Machnik, Robert Wilk, Michał Poprawa sztafeta 4 x100 m stylem zmiennym 3
72. 2012 Katarzyna Wilk 100 m stylem dowolnym 1
73. 2012 Katarzyna Wilk 100 m stylem dowolnym 1
74. 2012 Karol Zaczyński 1500 m stylem dowolnym 1
75. 2012 Marcin Unold, Karol Zaczyński, Sławiński, Michał Poprawa sztafeta 4 x 100 m stylem dowolnym 1
76. 2012 Marcin Unold, Karol Zaczyński, Mikołaj Machnik, Michał Poprawa sztafeta 4 x 100 m stylem zmiennym 1
77. 2012 Karol Zaczyński 400 m stylem zmiennym 1
78. 2012 Mikołaj Machnik 200 m stylem klasycznym 2
79. 2012 Marcin Unold, Karol Zaczyński, Herniak, Michał Poprawa sztafeta 4 x 200 m stylem dowolnym 2
80. 2012 Marcin Unold 100 m stylem grzbietowym 3
81. 2012 Karol Zaczyński 400 m stylem dowolnym 3
82. 2012 Katarzyna Wilk 50 m stylem dowolnym 3
83. 2012 Katarzyna Wilk 50 m stylem dowolnym 3
84. 2013 Katarzyna Wilk 100 m stylem dowolnym 1
85. 2013 Katarzyna Wilk, Klimas, Bartoszek, Joanna Szczepaniak sztafeta 4 x 200 m stylem dowolnym 1
86. 2013 Karolina Szczepaniak 400 m stylem zmiennym 1
87. 2013 Katarzyna Wilk 50 m stylem dowolnym 1
88. 2013 Karolina Szczepaniak 200 m stylem zmiennym 2
89. 2013 Michał Poprawa 200 m stylem motylkowym 2
90. 2013 Karol Zaczyński, Kacper Klich, Kajetan Załuski, Michał Poprawa sztafeta 4 x 100 m stylem dowolnym 3
91. 2013 Karol Zaczyński, Kacper Klich, Kajetan Załuski, Michał Poprawa sztafeta 4 x 100 m stylem dowolnym 3
92. 2014 Mikołaj Machnik 100 m stylem klasycznym. 1
93. 2014 Mikołaj Machnik 200 m stylem klasycznym 1
94. 2014 Tomasz Polewka, Machnik Mikołaj, Jerzy Twardowski, Michał Poprawa sztafeta 4 x 100 m stylem zmiennym 1
95. 2014 Karolina Szczepaniak 400 m stylem zmiennym 1
96. 2014 Tomasz Polewka 50 m stylem grzbietowym 3
97. 2014 Michał Poprawa 50 m stylem motylkowym 1
98. 2014 Tomasz Polewka 100 m stylem grzbietowym 3
99. 2014 Karolina Szczepaniak 200 m stylem zmiennym 3
100. 2014 Michał Poprawa 200 m stylem motylkowym 3
101. 2015 Mikołaj Machnik 100 m stylem klasycznym 1
102. 2015 Konrad Czernik 100 m stylem motylkowym 1
103. 2015 Katarzyna Wilk 100 m stylem dowolnym 1
104. 2015 Konrad Czerniak, Mikołaj Machnik, Tomasz Polewka, Michał Poprawa sztafeta 4 x 100 m stylem zmiennym 1
105. 2015 Tomasz Polewka, Michał Poprawa, Mikołaj Machnik, Konrad Czerniak sztafeta 4 x 100 m stylem zmiennym 1
106. 2015 Konrad Czerniak 50 m stylem dowolnym 1
107. 2015 Tomasz Polewka 50 m stylem grzbietowym 1
108. 2015 Tomasz Polewka 100 m stylem grzbietowym 2
109. 2015 Katarzyna Wilk 200 m stylem dowolnym 2
110. 2015 Karolina Szczepaniak 400 m stylem zmiennym 2
111. 2015 Konrad Czerniak 100 m stylem dowolnym 3
112. 2015 Michał Poprawa 200 m stylem motylkowym 3
113. 2016 Katarzyna Wilk 100 m stylem dowolnym 1
114. 2016 Kacper Majchrzak 100 m stylem dowolnym 1
115. 2016 Michał Poprawa 200 m stylem zmiennym 1
116. 2016 Maciej Falaciński, Rafał Bugdol, Michał Poprawa, Konrad Czerniak sztafeta 4 x 100 m stylem dowolnym 1
117. 2016 Konrad Czerniak 50 m stylem dowolnym 1
118. 2016 Tomasz Polewka 100 m stylem grzbietowym 2
119. 2016 Michał Poprawa 200 m stylem motylkowym 2
120. 2017 Tomasz Polewka 100 m stylem grzbietowym 1
121. 2017 Michał Poprawa 200 m stylem zmiennym 1
122. 2017 Tomasz Polewka, Mikołaj Machnik, Michał Poprawa, Rafał Bugdol sztafeta 4 x 100 m stylem zmiennym 1
123. 2017 Wojciech Głyk, Michał Poprawa, Grzegorz Kłos, Rafał Bugdol sztafeta 4 x 200 m stylem dowolnym 1
124. 2017 Tomasz Polewka 50 m stylem grzbietowym 1
125. 2017 Mikołaj Machnik 200 m stylem klasycznym 2
126. 2017 Michał Poprawa 200 m stylem motylkowym 2
127. 2017 Michał Poprawa 200 m stylem motylkowym 2
128. 2017 Wojciech Głyk, Michał Poprawa, Grzegorz Kłos, Rafał Bugdol sztafeta 4 x 100 m stylem dowolnym 2
129. 2017 Rafał Bugdol 50 m stylem grzbietowym 3
130. 2017 Mikołaj Machnik 100 m stylem klasyczny 3
131. 2018 Tomasz Polewka, Krzysztof Tokarski, Michał Poprawa, Rafał Bugdol sztafeta 4 x 100 m stylem zmiennym 1
132. 2018 Katarzyna Wasick 100 m stylem dowolnym 1
133. 2018 Dominika Kossakowska 200 m stylem dowolnym 2
134. 2018 Paula Żukowska 400 m stylem zmiennym 2
135. 2018 Dominika Kossakowska, Paulina Peda, Julia Jagoda, Paula Żukowska sztafeta 4 x 100 m stylem dowolnym 2
136. 2018 Tomasz Polewka, Krzysztof Tokarski, Dariusz Puk, Rafał Bugdol sztafeta 4 x 100 m stylem dowolnym 2
137. 2018 Bugdol Rafał 50 m stylem grzbietowym 2
138. 2018 Michał Poprawa 200 m stylem zmiennym 2
139. 2018 Paulina Peda 100 m stylem motylkowym 2
140. 2018 Paula Żukowska 200 m stylem zmiennym 2
141. 2018 Katarzyna Wasick, Paulina Peda, Marlena Dudek, Dominika Kossakowska sztafeta 4 x 100 m stylem zmiennym 2
142. 2018 Dariusz Puk, Kacper Klich, Sławomir Smeja, Michał Poprawa sztafeta 4 x 200 m stylem dowolnym 3
143. 2018 Dominika Kossakowska, Dominika Kosińska, Wiktoria Musioł, Paula Żukowska sztafeta 4 x 200 m stylem dowolnym 3
144. 2018 Krzysztof Tokarski 50 m stylem klasycznym 3
145. 2018 Polewka Tomasz 50 m stylem grzbietowym 3
146. 2018 Maciej Hołub 100 m stylem klasycznym 3
147. 2018 Paulina Peda 50 m stylem motylkowym 3
148. 2019 Katarzyna Wasick 100 m stylem dowolnym 1
149. 2019 Michał Poprawa 200 m stylem motylkowym 1
150. 2019 Maciej Hołub 50 m stylem klasycznym 1
151. 2019 Katarzyna Wasick 50 m stylem dowolnym 1
152. 2019 Paulina Peda, Maciej Hołub, Michał Poprawa, Katarzyna Wasick sztafeta mieszana 4 x 100 m stylem zmiennym 1
153. 2019 Rafał Bugdol, Dominika Kossakowska, Michał Poprawa, Katarzyna Wasick sztafeta mieszana 4 x 100 m stylem dowolnym 1
154. 2019 Katarzyna Wasick, Dominika Kossakowska, Marta Cieśla, Paulina Peda sztafeta kobiet 4 x 100 m stylem dowolnym 1
155. 2019 Rafał Bugdol 100 m stylem grzbietowym 2
156. 2019 Michał Poprawa 200 m stylem zmiennym 2
157. 2019 Tomasz Polewka, Maciej Hołub, Michał Poprawa, Rafał Bugdol sztafeta mężczyzn 4 x 100 m stylem zmiennym 2
158. 2019 Paulina Peda 100 m stylem motylkowym 2
159. 2019 Michał Poprawa 100 m stylem motylkowym 2
160. 2019 Rafał Bugdol, Kamil Romanowski, Dominika Kossakowska, Marta Cieśla sztafeta mieszana 4 x 100 m stylem zmiennym 2
161. 2019 Dominika Kossakowska 200 m stylem dowolnym 2
162. 2019 Paula Żukowska 400 m stylem zmiennym 2
163. 2019 Rafał Bugdol, Kamil Romanowski, Dominika Kossakowska, Marta Cieśla sztafeta mieszana 4 x 100 m stylem zmiennym 2
164. 2019 Paulina Peda 100 m stylem grzbietowym 3
165. 2019 Marta Cieśla 50 m stylem dowolnym 3
166. 2019 Krzysztof Tokarski 50 m stylem klasycznym 3
167. 2020 Dominika Kossakowska, Julia Świstun, Paulina Peda, Wiktoria Domżalska sztafeta  kobiet 4 x 100 m stylem dowolnym 3
168. 2020 Paulina Peda 100 m stylem motylkowym 3
169. 2020 Paulina Peda, Oliwia Gonta, Wiktoria Kocjan, Dominika Kossakowska sztafeta kobiet 4 x 100 m stylem zmiennym 3
170. 2020 Michał Poprawa 200 m stylem motylkowym 2
171. 2020 Michał Poprawa 200 m stylem zmiennym 1
172. 2020 Jakub Majerski, Szymon Jaworski, Michał Poprawa, Paweł Smoliński sztafeta  mężczyzn 4 x 100 m stylem dowolnym 3
173. 2020 Jakub Majerski , Szymon Jaworski, Michał Poprawa Paweł Smoliński sztafeta mężczyzn 4 x 200 m stylem dowolnym 2
174. 2020 Paweł Smoliński, Mateusz Krystyniak, Michał Poprawa, Szymon Jaworski,  sztafeta mężczyzn 4 x 50 m stylem zmiennym 2
175. 2020 Tomasz Polewka,  Michał Poprawa, Mateusz Krystyniak, Paweł Smoliński, Szymon Jaworski sztafeta mężczyzn 4 x 100 m stylem zmiennym 2
176. 2020 Paweł Smoliński, Jakub Majerski, Kamil Romanowski, Szymon Jaworski sztafeta mężczyzn 4 x 100 m stylem zmiennym 3
177. 2020 Jakub Majerski 200 m stylem motylkowym 3
178. 2020 Jakub Majerski 100 m stylem motylkowym 1
179. 2020 Piotr Ludwiczak 50 m stylem dowolnym 2
180. 2020 Tomasz Polewka 100 m stylem grzbietowym 1
181. 2020 Sebastian Ciastoń 400 m stylem zmiennym 2
182. 2020 Jakub Majerski, Dominika Kossakowska, Paweł Smoliński, Paulina Peda sztafeta mieszana 4 x 50 m stylem dowolnym 2
183. 1999 (z) Michał Sapoń 100 m stylem dowolnym 1
184. 2000 (b.k.) Michał Sapoń 100 m stylem dowolnym 1
185. 2000 (b.k.) Michał Sapo 200 m stylem dowolnym 1
186. 2000 (b.k.) Michał Spławiński 50 m stylem klasycznym. 1
187. 2000 (z) Michał Sapoń 200 m stylem dowolnym 1
188. 2002 (z) Tomasz Dziedzic 100 m stylem zmiennym 2
189. 2002 (z) Piotr Gęgorek 200 m stylem dowolnym 2
190. 2004 (b.k.) Marcin Unold 100 m stylem grzbietowym 1
191. 2004 (b.k.) Marcin Unold 50 m stylem grzbietowym 2
192. 2004 (b.k.) Marcin Unold 100 m stylem grzbietowym 3
193. 2004 (b.k.) Michał Rokicki 200 m stylem dowolnym 3
194. 2004 (b.k.) Marcin Unold 200 m stylem grzbietowym 3
195. 2004 (b.k.) Sławomir Wolniak 200 m stylem klasycznym 3
196. 2004 (b.k.) Marcin Unold 50 m stylem motylkowym 3
197. 2007 (z) Dawid Kundzik 50 m stylem motylkowym 3
198. 2008 (z) Dominika Gawełczyk 400 m stylem dowolnym 2
199. 2008 (z) Piotr Łuczak 200 m stylem motylkowym 3
200. 2008 (z) Dominika Gawełczyk 200 m stylem dowolnym 3
201. 2009 (z) Marcin Unold 50 m stylem grzbietowym 1
202. 2009 (z)   sztafeta 4 x 50 m stylem zmiennym 1
203. 2009 (z) Marcin Unold 100 m stylem grzbietowym 2
204. 2009 (z) Dominika Gawełczyk 200 m stylem dowolnym 2
205. 2009 (z) Dominika Gawełczyk 200 m stylem dowolnym 2
206. 2009 (z) Robert Wilk 100 m stylem dowolnym 3
207. 2009 (z) Marcin Unold 100 m stylem grzbietowym 3
208. 2009 (z) Dominika Gawełczyk 400 m stylem dowolnym 3
209. 2009 (z) Karol Zaczyński 400 m stylem zmiennym 3
210. 2009 (z) Dominika Gawełczyk 400 m stylem dowolnym 3
211. 2010 (z) Agnieszka Ostrowska 100 m stylem klasycznym 2
212. 2010 (z) Karol Zaczyński 1500 m stylem dowolnym 2
213. 2012 (z) Michał Poprawa 100 m stylem motylkowym 1
214. 2012 (z) Michał Poprawa 200 m stylem motylkowym 1
215. 2012 (z) Karol Zaczyński, Michał Poprawa, Mateusz Żymańczyk, Krzysztof Wilk sztafeta 4 x 100 m stylem dowolnym 2
216. 2012 (z) Karol Zaczyński 400 m stylem zmiennym 2
217. 2012 (z) Michał Poprawa 200 m stylem zmiennym 3
218. 2012 (z) Michał Poprawa 50 m stylem motylkowym 3
219. 2014 (z) Tomasz Polewka, Michał Poprawa, Mikołaj Machnik, Konrad Czerniak sztafeta 4 x 100 m stylem dowolnym 1
220. 2014 (z) Tomasz Polewka, Konrad Czerniak, Martyna Nowak, Julia Jagoda sztafeta 4 x 50 m stylem zmiennym (mix) 1
221. 2015 (z) Mikołaj Machnik 100 m stylem klasycznym 1
222. 2015 (z) Konrad Czernik 100 m stylem motylkowym 1
223. 2015 (z) Maciej Falaciński, Bartosz Famulok, Rafał Bugdol, Konrad Czerniak sztafeta 4 x 100 m stylem dowolnym 1
224. 2015 (z) Tomasz Polewka, Konrad Czerniak, Krzysztof Tokarski, Maciej Falaciński sztafeta 4 x 100 m stylem zmiennym 1
225. 2015 (z) Tomasz Polewka, Konrad Czerniak, Krzysztof Tokarski, Maciej Falaciński sztafeta 4 x 50 m stylem zmiennym 1
226. 2015 (z) Konrad Czerniak 50 m stylem dowolnym 1
227. 2015 (z) Konrad Czerniak 50 m stylem motylkowym 1
228. 2015 (z) Łukasz Chmiel 100 m stylem zmiennym 2
229. 2015 (z) Konrad Czerniak 100 m stylem dowolnym 2
230. 2015 (z) Tomasz Polewka 100 m stylem grzbietowym 2
231. 2015 (z) Tomasz Polewka 100 m stylem grzbietowym 2
232. 2015 (z) Mikołaj Machnik 200 m stylem klasycznym 2
233. 2015 (z) Michał Poprawa 200 m stylem motylkowym 2
234. 2015 (z) Krzysztof Tokarski 50 m stylem klasycznym 2
235. 2015 (z) Julia Jagoda 50 m stylem motylkowym 2
236. 2015 (z) Maciej Falaciński 100 m stylem grzbietowym 3
237. 2015 (z) Maciej Falaciński 100 m stylem grzbietowym 3
238. 2015 (z) Maciej Falaciński, Michał Poprawa, Wojciech Głyk, Rafał Bugdol sztafeta 4 x 200 m stylem dowolnym 3
239. 2016 (z) Michał Poprawa 200 m stylem motylkowym 1
240. 2016 (z) Dariusz Puk, Rafał Bugdol, Grzegorz Kłos, Michał Poprawa sztafeta 4 x 100 m stylem dowolnym 1
241. 2016 (z) Tomasz Polewka, Paulina Peda, Krzysztof Tokarski, Julia Jagoda sztafeta 4 x 50 m stylem zmiennym (mix) 2
242. 2016 (z) Paulina Peda, Martyna Nowak, Julia Jagoda, Weronika Jagoda sztafeta 4 x 50 m stylem zmiennym 3
243. 2017 (b.k.) Tomasz Polewka 50 m stylem grzbietowym 1
244. 2017 (b.k.) Krzysztof Tokarski 50 m stylem klasycznym 1
245. 2017 (b.k.) Michał Poprawa 100 m stylem motylkowym 1
246. 2017 (b.k.) Michał Poprawa 100 m stylem zmiennym 1
247. 2017 (b.k.) Tomasz Polewka, Michał Poprawa, Dariusz Puk, Rafał Bugdol sztafeta 4 x 100 m stylem dowolnym 1
248. 2017 (b.k.) Tomasz Polewka, Krzysztof Tokarski, Michał Poprawa, Rafał Bugdol sztafeta 4 x 50 m stylem zmiennym 1
249. 2017 (b.k.) Tomasz Polewka, Krzysztof Tokarski, Michał Poprawa, Rafał Bugdol sztafeta 4 x 100 m stylem zmiennym 1
250. 2017 (b.k.) Paula Żukowska 400 m stylem zmiennym 1
251. 2017 (b.k.) Tomasz Polewka, Krzysztof Tokarski, Paulina Peda, Julia Jagoda sztafeta 4 x 50 m stylem zmiennym (mix) 1
252. 2017 (b.k.) Tomasz Polewka 100 m stylem grzbietowym 2
253. 2017 (b.k.) Maciej Hołub 50 m stylem klasycznym 2
254. 2017 (b.k.) Mikołaj Machnik 200 m stylem klasycznym 2
255. 2017 (b.k.) Michał Poprawa 100 m stylem motylkowym 2
256. 2017 (b.k.) Michał Poprawa 200 m stylem zmiennym 2
257. 2017 (b.k.) Karol Zaczyński, Wojciech Głyk, Michał Galon, Michał Poprawa sztafeta 4 x 200 m stylem dowolnym 2
258. 2017 (b.k.) Paula Żukowska 400 m stylem dowolnym 2
259. 2017 (b.k.) Julia Jagoda, Paula Żukowska, Natalia Pawlaczek, Paulina Peda sztafeta 4 x 100 m stylem dowolnym 2
260. 2017 (b.k.) Mikołaj Machnik 50 m stylem klasycznym 3
261. 2017 (b.k.) Krzysztof Tokarski 100 m stylem klasycznym 3
262. 2017 (b.k.) Paulina Peda 100 m stylem motylkowym 3
263. 2017 (b.k.) Paulina Peda, Marlena Dudek, Julia Jagoda, Amelia Pisarczyk sztafeta 4 x 50 m stylem zmiennym 3
264. 2018 (b.k) Paulina Peda 100 m stylem grzbietowym 3
265. 2018 (b.k.) Katarzyna Wasick 50 m stylem dowolnym  1
266. 2018 (b.k.) Katarzyna Wasick, Weronika Jagoda, Dominika Kossakowska, Paulina Peda sztafeta 4 x 100 m stylem dowolnym  1
267. 2018 (b.k.) Katarzyna Wasick 100 m stylem dowolnym 1
268. 2018 (b.k.) Michał Poprawa 200 m stylem motylkowym 1
269. 2018 (b.k.) Maciej Hołub 50 m stylem klasycznym  1
270. 2018 (b.k.) Tomasz Polewka 50 m stylem grzbietowym 2
271. 2018 (b.k.) Katarzyna Wasick, Dominika Kossakowska, Dominika Kosińska, Julia Magierowska sztafeta 4 x 200 m stylem dowolnym 2
272. 2018 (b.k.) Paulina Peda, Dominika Kossakowska, Marlena Dudek, Katarzyna Wasick sztafeta 4 x 100 m stylem zmiennym 2
273. 2018 (b.k.) Paulina Peda, Dominika Kossakowska, Marlena Dudek, Katarzyna Wasick sztafeta 4 x 50 m stylem dowolnym 3
274. 2018 (b.k.) Dominika Kossakowska 200 m stylem dowolnym 3
275. 2018 (b.k.) Tomasz Polewka, Michał Poprawa, Krzysztof Tokarski, Rafał Bugdol sztafeta 4 x 100 m stylem dowolnym 3
276. 2018 (b.k.) Michał Poprawa 50 m stylem motylkowym 3
277. 2018 (b.k.) Michał Poprawa 100 m stylem zmiennym 3
278. 2018 (b.k.) Tomasz Polewka, Dominika Kossakowska, Rafał Bugdol, Katarzyna Wasick sztafeta 4 x 100 m stylem zmiennym (mix) 3
279. 2018 (b.k.) Tomasz Polewka, Michał Poprawa, Maciej Hołub, Rafał Bugdol sztafeta 4 x 100 m stylem zmiennym 3
280. 2020 (b.k.) Dominika Kossakowska 50 m stylem dowolnym 2
281. 2020 (b.k.) Dominika Kossakowska 100 m stylem dowolnym 2
282. 2020 (b.k.) Dominika Kossakowska 200 m stylem dowolnym 2
283. 2020 (b.k.) Paulina Peda, Oliwia Gonta, Wiktoria Kocjan, Dominika Kossakowska sztafeta kobiet 4 x 50 m stylem zmiennym 2
284. 2020 (b.k.) Paulina Peda 100 m stylem grzbietowym 1

Legenda: b.k. – basen krótki (25 m); z – zimowe mistrzostwa Polski.

A.W. Parczewski: 90 lat polskiego sportu pływackiego 1922–2012: historia mistrzostw Polski 1922–2012 – głównych (basen 50 m). Warszawa–Zamość 2012; „Sport” 2019, nr 113–116.

 

LEKSYKON STRUKTUR KATOWICKIEGO SPORTU I TURYSTYKI

WSTĘP

Leksykon Struktury katowickiego sportu i turystyki zawiera hasła dotyczące polskich, niemieckich i żydowskich organizacji kultury fizycznej działających w przeszłości i obecnie na terenie miasta Katowice (w jego współczesnych granicach). Hasła, ułożone alfabetycznie, poświęcone są między innymi: reprezentującym polski ruch gimnastyczny gniazdom Towarzystwa Gimnastycznego „Sokół”, niemieckim i żydowskim organizacjom turnerskim, organizacjom kultury fizycznej związanym z działalnością socjaldemokracji niemieckiej i polskiej, polskim i niemieckim klubom sportowym, regionalnym bądź ogólnopolskim związkom sportowym, jeżeli miały siedzibę w Katowicach, sekcjom sportowym i turystycznym polskich i niemieckich i organizacji młodzieżowych oraz bractw strzeleckich, a także współcześnie funkcjonującym stowarzyszeniom, zrzeszeniom, organizacjom, sekcjom i klubom, które w swoich założeniach statutowych uwzględniają działalność na rzecz wychowania fizycznego, sportu i turystyki. Wśród haseł leksykonu nie mogło zabraknąć opisu obiektów sportowych, gdzie katowiczanie mogli podziwiać zmagania sportowców bądź uprawiać amatorsko wybrane dyscypliny.

Różnorodność opisywanych struktur organizacji sportowych i turystycznych sprawiła, że niemożliwe stało się ujednolicenie treści poszczególnych haseł. Chcąc jednak zawrzeć jak najwięcej informacji, starano się umieścić w każdym haśle takie informacje, jak: profil działania, data powstania, lata funkcjonowania, adres siedziby, działające sekcje, nazwiska wybitnych i zasłużonych sportowców, trenerów i działaczy, osiągnięcia medalowe (seniorów, juniorów i młodzieży) na najważniejszych imprezach sportowych, dorobek w poszczególnych dyscyplinach sportu.

Przy opracowaniu leksykonu korzystano z archiwaliów Archiwum Państwowego w Katowicach i jego oddziałów w Pszczynie i Gliwicach, Archiwum Miejskiego w Katowicach, Archiwum Kurii Archidiecezjalnej w Katowicach oraz zgromadzonych w Muzeum Historii Katowic, a także informacji zamieszczanych w prasie historycznej i współczesnej, okolicznościowych wydawnictwach jubileuszowych oraz literaturze naukowej i popularnonaukowej.

Antoni Steuer

autor koncepcji opracowania i treści haseł