Lp.RokImię, nazwiskoKonkurencjaMiejsce
1. 1981 Anna Rokitowska rzut dyskiem 2
2. 1981 Lucyna Rokitowska chód na 5 km 3
3. 1982 (h) Anna Rokitowska chód na 3 km 3
4. 1982 Bożena Sadowska siedmiobój 3
5. 1982 Bożena Sadowska pięciobój 3
6. 1982 Lucyna Rokitowska chód na 3 km 3
7. 1982 Lucyna Rokitowska chód na 5 km 2
8. 1982 (h) Elżbieta Więcek pięciobój 2
9. 1983 Lucyna Rokitowska chód na 10 km 3
10. 1985 (h) Beata Niewójt chód na 5 km 2
11. 1986 Beata Niewójt chód na 5 km 3
12. 1988 (h) Andrzej Karnicki bieg na 800 m 1
13. 1988 Joanna Smolarek bieg na 100 m 3
14. 1988 Joanna Smolarek bieg na 200 m 3
15. 1988 (h) Robert Korzeniowski chód na 10 km 3
16. 1989 Barbara Grzywocz bieg na 400 m 3
17. 1989 (h) Jerzy Sieczko chód na 10 km 3
18. 1989 Joanna Smolarek bieg na 100 m 1
19. 1989 Lidia Camberg bieg na 10 km 1
20. 1989 Lidia Camberg bieg na 3 km 3
21. 1989 (h) Mirosław Radzyński ośmiobój 3
22. 1989 Rafał Cieśla bieg na 110 m przez płotki 3
23. 1989 (h) Rafał Cieśla bieg na 60 m przez płotki 2
24. 1989 (h) Robert Korzeniowski chód na 10 km 2
25. 1989 Robert Korzeniowski chód na 20 km 2
26. 1989 Robert Korzeniowski chód na 20 km 2
27. 1989 Joanna Smolarek, Barbara Sikora, Bożena Łebek, Anna Brochacka sztafeta 4 x 100 m 1
28. 1990 Andrzej Popa bieg na 100 m 3
29. 1990 Andrzej Popa bieg na 200 m 3
30. 1990 Barbara Betlej chód na 10 km 3
31. 1990 Barbara Grzywocz bieg na 400 m 3
32. 1990 Barbara Grzywocz bieg na 400 m przez płotki 3
33. 1990 (h) Beata Niewójt chód na 5 km 2
34. 1990 (h) Bożena Górecka chód na 5 km 3
35. 1990 Bożena Górecka chód na 5 km 2
36. 1990 Joanna Pachut bieg na 200 m 3
37. 1990 Joanna Smolarek bieg na 100 m 1
38. 1990 Joanna Smolarek bieg na 100 m 1
39. 1990 Joanna Smolarek bieg na 200 m 1
40. 1990 (h) Joanna Smolarek bieg na 200 m 1
41. 1990 (h) Joanna Smolarek bieg na 200 m 1
42. 1990 (h) Joanna Smolarek bieg na 60 m 1
43. 1990 (h) Joanna Smolarek bieg na 60 m 1
44. 1990 (h) Rafał Cieśla bieg na 60 przez płotki 2
45. 1990 Robert Korzeniowski chód na 20 km 1
46. 1991 Andrzej Popa bieg na 100 m 3
47. 1991 Anna Hilszczanka, Bogumiła Dzionsko, Joanna Smolarek, Joanna Pachut sztafeta 4 x 100 m 1
48. 1991 Barbara Grzywocz bieg na 400 m przez płotki 3
49. 1991 Barbara Grzywocz, Bogumiła Dzionsko, Barbara Pyszny, Sylwia Pachut sztafeta 4 x 400 m 3
50. 1991 (h) Bożena Górecka chód na 5 km 1
51. 1991 Sylwia Cieślik skok w dal 3
52. 1991 Joanna Pachut bieg na 200 m 2
53. 1991 Joanna Smolarek bieg na 100 m 1
54. 1991 Joanna Smolarek bieg na 200 m 1
55. 1991 Krzysztof Filusz bieg na 1500 m 2
56. 1991 Krzysztof Jaźwiński bieg na 400 m przez płotki 3
57. 1991 Lidia Camberg bieg na 1500 m 3
58. 1991 Paweł Chacuś, Piotr Ludera, Grzegorz Serkies, Bogdan Karkoszka sztafeta 4 x 400 m 3
59. 1991 (h) Paweł Grzegorzewski bieg na 60 m przez płotki 3
60. 1991 Rafał Cieśla bieg na 110 m przez płotki 3
61. 1991 (h) Rafał Cieśla bieg na 60 m przez płotki 2
62. 1991 Robert Korzeniowski chód na 20 km 1
63. 1992 Barbara Grzywocz bieg na 400 m 3
64. 1992 Bogumiła Dzionsko, Joanna Smolarek, Joanna Pachut, Justyna Dybowska sztafeta 4 x 100 m 3
65. 1992 Joanna Smolarek bieg na 100 m 1
66. 1992 Joanna Smolarek, Joanna Pachut, Bogumiła Dzionsko, Justyna Dybowska sztafeta 4 x 100 m 3
67. 1992 Lidia Camberg bieg na 10 km 2
68. 1992 Rafał Cieśla bieg na 110 m przez płotki 2
69. 1992 (h) Rafał Cieśla bieg na 60 m przez płotki 2
70. 1992 Robert Korzeniowski chód na 20 km 1
71. 1992 Sylwia Pachut bieg na 200 m 1
72. 1992 (h) Sylwia Pachut bieg na 200 m 1
73. 1992 (h) Lidia Tlałka skok w dal 3
74. 1993 Barbara Grzywocz, Małgorzata Filo, Iwona Krupa, Sylwia Pachut sztafeta 4 x 400 m 3
75. 1993 (h) Grzegorz Miechciński bieg na 60 m 3
76. 1993 Paweł Kotlarski bieg na 400 m przez płotki 1
77. 1993 (h) Paweł Twardowski trójskok 3
78. 1993 Robert Korzeniowski chód na 20 km 1
79. 1993 Robert Korzeniowski chód na 50 km 1
80. 1993 (h) Robert Korzeniowski chód na 5000 m 1
81. 1993 Roland Mehlich bieg na 110 m przez płotki 3
82. 1993 (h) Roland Mehlich bieg na 60 m przez płotki 2
83. 1993 (h) Sylwia Pachut bieg na 200 m 2
84. 1993 Sylwia Pachut bieg na 400 m przez płotki 1
85. 1993 Sylwia Pachut bieg na 60 m 1
86. 1993 (h) Sylwia Pachut bieg na 60 m 1
87. 1994 Barbara Grzywocz bieg na 400 m 2
88. 1994 Barbara Grzywocz, Anita Ogrodowczyk, Sylwia Pachut, Aleksandra Rosół sztafeta 4 x 400 m 1
89. 1994 (h) Grzegorz Miechciński bieg na 60 m 3
90. 1994 Krzysztof Mehlich bieg na 110 m przez płotki 2
91. 1994 Paweł Kotlarski bieg na 400 m przez płotki 1
92. 1994 Krzysztof Maślanek Piotr Kotlarski, Krzysztof Mehlich, Józef Stelmaszczyk sztafeta 4 x 400 m 3
93. 1994 Roland Mehlich bieg na 110 m przez płotki 1
94. 1994 (h) Sylwia Pachut bieg na 200 m 1
95. 1994 Sylwia Pachut bieg na 400 m przez płotki 2
96. 1994 (h) Sylwia Pachut bieg na 60 m 1
97. 1995 (h) Aleksandra Dereń bieg na 60 przez płotki 3
98. 1995 Barbara Grzywocz bieg na 400 m 1
99. 1995 Barbara Grzywocz, Małgorzata Posłuszna, Małgorzata Filo, Barbara Łazarczyk sztafeta 4 x 400 m 3
100. 1995 (h) Grzegorz Miechciński bieg na 60 m 3
101. 1995 Krzysztof Jaślanek, Piotr Kotlarski, Krzysztof Mehlich, Józef Stelmaszczyk sztafeta 4 x 400 m 2
102. 1995 Krzysztof Mehlich bieg na 110 m przez płotki 2
103. 1995 (h) Krzysztof Mehlich bieg na 60 przez płotki 3
104. 1995 Paweł Kotlarski bieg na 400 m przez płotki 2
105. 1995 Roland Mehlich bieg na 110 m przez płotki 1
106. 1995 (h) Sylwia Pachut bieg na 200 m 1
107. 1995 (h) Sylwia Pachut bieg na 60 m 3
108. 1996 Barbara Grzywocz, Małgorzata Posłuszna, Małgorzata Filo, Barbara Łazarczyk sztafeta 4x400 m  3
109. 1996 Beata Łazarczyk bieg na 400 m przez płotki 3
110. 1996 Bożena Górecka chód na 10 km 3
111. 1996 Bożena Górecka chód na 5 km 1
112. 1996 Krzysztof Mehlich bieg na 110 m przez płotki 1
113. 1996 Lidia Camberg bieg na 5 km 3
114. 1996 (h) Mariusz Pietruszka bieg na 110 m przez płotki 3
115. 1996 Monika Bańka chód na 5 km 3
116. 1996 (h) Roland Mehlich bieg na 110 m przez płotki 2
117. 1996 Roland Mehlich bieg na 110 m przez płotki 3
118. 1996 Zuzanna Radecka, Małgorzata Filo, Lidia Tlałka, Justyna Dybowska sztafeta 4 x 100 m 2
119. 1997 Anna Adamczyk, Justyna Dybowska, Zuzanna Radecka, Agnieszka Rychlik sztafeta 4 x 100 m 2
120. 1997 Bożena Górecka chód na 10 km 2
121. 1997 Krystyna Pieczulis półmaraton 2
122. 1997 (h) Krzysztof Mehlich bieg na 110 m przez płotki 2
123. 1997 Krzysztof Mehlich bieg na 110 m przez płotki 2
124. 1997 (h) Roland Mehlich bieg na 110 m przez płotki 1
125. 1997 Roland Mehlich bieg na 110 m przez płotki 1
126. 1997 (h) Sylwia Kwilińska bieg na 400 m 1
127. 1998 Anna Łopaciuch bieg na 800 m 2
128. 1998 (h) Bożena Górecka chód na 3 km 3
129. 1998 Inga Tarnawska, Iwona Tomczyk, Marta Styza, Renata Zomerska sztafeta 4 x 100 m 3
130. 1998 Krystyna Pieczulis półmaraton 3
131. 1998 (h) Krzysztof Mehlich bieg na 60 m przez płotki 2
132. 1998 Mirosław Dec pchnięcie kulą 2
133. 1998 (h) Mirosław Dec pchnięcie kulą 2
134. 1998 Roland Mehlich bieg na 110 m przez płotki 2
135. 1998 (h) Roland Mehlich bieg na 60 m przez płotki 1
136. 1998 Zuzanna Radecka bieg na 100 m 3
137. 1998 Zuzanna Radecka bieg na 200 m 3
138. 1999 Bożena Górecka chód na 10 km 2
139. 1999 (h) Bożena Górecka chód na 3000 m 1
140. 1999 Krystyna Pieczulis półmaraton 2
141. 1999 Krzysztof Mehlich bieg na 110 m przez płotki 3
142. 1999 (h) Krzysztof Mehlich bieg na 60 m przez płotki 2
143. 1999 Michał Modelski dziesięciobój 1
144. 1999 (h) Michał Modelski siedmiobój 3
145. 1999 Mirosław Dec pchnięcie kulą 1
146. 1999 (h) Mirosław Dec pchnięcie kulą 1
147. 1999 (h) Agnieszka Olesz chód na 3000 m 2
148. 1999 Zuzanna Radecka bieg na 100 m 1
149. 1999 Zuzanna Radecka bieg na 200 m 1
150. 1999 (h) Zuzanna Radecka bieg na 200 m 1
151. 1999 (h) Zuzanna Radecka bieg na 60 m 1
152. 2000 Dominik Kij, Dawid Grzegorczyk, Marek Motyka, Mariusz Bizon sztafeta 4 x 400 m 3
153. 2000 (h) Krzysztof Mehlich bieg na 60 przez płotki 2
154. 2000 Michał Modelski dziesięciobój 1
155. 2000 (h) Michał Modelski siedmiobój 2
156. 2000 Roland Mehlich bieg na 110 m przez płotki 3
157. 2000 Zuzanna Radecka bieg na 100 m 1
158. 2000 Zuzanna Radecka bieg na 200 m 1
159. 2000 (h) Zuzanna Radecka bieg na 200 m 1
160. 2000 (h) Zuzanna Radecka bieg na 60 m 1
161. 2002 (h) Agnieszka Falasa pięciobój 3
162. 2002 Agnieszka Falasa pięciobój 2
163. 2002 (h) Agnieszka Falasa pięciobój 3
164. 2002 Agnieszka Falasa siedmiobój 2
165. 2002 Agnieszka Falasa skok wzwyż 1
166. 2002 Beniamin Kuciński chód na 20 km 3
167. 2002 (h) Beniamin Kuciński chód na 5 km 3
168. 2002 (h) Krzysztof Mehlich bieg na 60 m przez płotki 1
169. 2002 Zuzanna Radecka bieg na 200 m 2
170. 2002 Zuzanna Radecka bieg na 400 m 2
171. 2003 (h) Agnieszka Falasa pięciobój 3
172. 2003 (h) Agnieszka Falasa skok wzwyż 2
173. 2003 Agnieszka Olesz chód na 20 km 3
174. 2003 (h) Beniamin Kuciński chód na5 km 2
175. 2003 Karolina Jarzyńska bieg na 5 km 2
176. 2003 Katarzyna Czyż bieg na 5 km 3
177. 2003 Krzysztof Mehlich bieg na 110 m przez płotki 2
178. 2003 (h) Krzysztof Mehlich bieg na 60 przez płotki 2
179. 2003 Marek Motyka bieg na 400 m przez płotki 3
180. 2003 Patrycja Włodarczyk bieg na 10 km 1
181. 2003 Patrycja Włodarczyk bieg na 3 km z przeszkodami 1
182. 2003 Przemysław Rączkowski, Michał Matyjaszczyk, Marek Motyka, Mariusz Bizon sztafeta 4 x 400 m 2
183. 2003 Sylwia Korzeniowska chód na 20 km 1
184. 2003 (h) Zuzanna Radecka bieg na 200 m 2
185. 2004 Agnieszka Olesz chód na 20 km 2
186. 2004 Beniamin Kuciński chód na 20 km 3
187. 2004 (h) Grzegorz Sudoł chód na 5 km 2
188. 2004 Marek Motyka bieg na 400 m przez płotki 3
189. 2004 Sylwia Korzeniowska chód na 20 km 1
190. 2004 Zuzanna Radecka bieg na 200 m 2
191. 2004 Zuzanna Radecka bieg na 400 m 3
192. 2004 (h) Zuzanna Radecka bieg na 400 m 2
193. 2005 Agnieszka Dygacz chód na 20 km 3
194. 2005 Agnieszka Olesz chód na 20 km 1
195. 2005 (h) Agnieszka Olesz chód na 5 km 2
196. 2005 Beniamin Kuciński chód na 20 km 1
197. 2005 (h) Beniamin Kuciński chód na 5 km 3
198. 2005 (h) Joanna Kuś bieg na 1500 m 3
199. 2005 Katarzyna Kwoka chód na 20 km 2
200. 2005 Marek Motyka bieg na 400 m przez płotki 3
201. 2005 Mateusz Parlicki trójskok 3
202. 2005 (h) Sylwia Korzeniowska chód na 5 km 1
203. 2005 Zuzanna Radecka bieg na 400 m 2
204. 2006 Agnieszka Dygacz chód na 20 km 3
205. 2006 (h) Agnieszka Dygacz chód na 5 km 2
206. 2006 Agnieszka Olesz chód na 20 km 1
207. 2006 (h) Agnieszka Olesz chód na 5 km 1
208. 2006 Beniamin Kuciński chód na 20 km 1
209. 2006 h Beniamin Kuciński chód na 5 km 2
210. 2006 h Joanna Kuś bieg na 800 m 3
211. 2006 (h) Joanna Muchy bieg na 3 km 3
212. 2007 (h) Joanna Kuś bieg na 1500 m 3
213. 2007 Joanna Kuś bieg na 800 m 2
214. 2007 (h) Joanna Kuś bieg na 800 m 2
215. 2007 (h) Mateusz Parlicki trójskok 3
216. 2007 Zuzanna Radecka bieg na 400 m 1
217. 2007 (h) Zuzanna Radecka bieg na 400 m 2
218. 2008 Agnieszka Dygacz chód na 20 km 1
219. 2008 (h) Agnieszka Dygacz chód na 5 km 3
220. 2008 Mateusz Parlicki trójskok 3
221. 2008 (h) Rafał Fedaczyński chód na 5 km 2
222. 2008 Rafał Ostrowski bieg na 400 m przez płotki 2
223. 2009 Agnieszka Dygacz chód na 20 km 1
224. 2009 Agnieszka Mizera bieg 24-godzinny 2
225. 2009 Aleksandra Niwińska bieg 24-godzinny 1
226. 2009 Małgorzata Wolska, Joanna Kuś, Jolanta Handzlik, Tina Polak sztafeta 4 x 400 m 2
227. 2009 (h) Rafał Fedaczyński chód na 5 km 3
228. 2009 Rafał Ostrowski bieg na 400 m przez płotki 2
229. 2010 Agnieszka Dygacz chód na 20 km 1
230. 2010 (h) Agnieszka Dygacz chód na 5 km 1
231. 2010 Agnieszka Mizera bieg na 100 km 2
232. 2010 Agnieszka Mizera bieg 24-godzinny 2
233. 2010 Agnieszka Mizera bieg 24-godzinny 2
234. 2010 Aleksandra Niwińska bieg na 100 km 1
235. 2010 Aleksandra Niwińska bieg 24-godzinny 1
236. 2010 Magdalena Cisek, Joanna Kuś, Jolanta Handzlik, Tina Polak sztafeta 4 x 400 m 3
237. 2010 Krzysztof Tomasiak skok w dal 3
238. 2010 Łukasz Oślizło bieg na 10 km 2
239. 2010 Olaf Paruzel bieg na 100 m 2
240. 2010 (h) Olaf Paruzel bieg na 200 m 2
241. 2010 (h) Olaf Paruzel bieg na 60 m 1
242. 2010 Rafał Fedaczyński chód na 20 km 1
243. 2010 (h) Rafał Fedaczyński chód na 5 km 3
244. 2010 Rafał Ostrowski bieg na 400 m przez płotki 2
245. 2010 (h) Wojciech Theiner skok wzwyż 2
246. 2010 Tina Polak bieg na 400 m przez płotki 2
247. 2010 Wojciech Theiner skok wzwyż 1
248. 2011 Agnieszka Mizera bieg 24-godziny 3
249. 2011 Agnieszka Mizera bieg 24-godzinny 3
250. 2011 Aleksandra Niwińska bieg 24-godziny 1
251. 2011 (h) Olaf Paruzel bieg na 60 m 1
252. 2011 (h) Rafał Fedaczyński chód na 5 km 2
253. 2011 (h) Tina Polak bieg na 400 m 3
254. 2011 Wojciech Theiner skok wzwyż 2
255. 2011 (h) Wojciech Theiner skok wzwyż 1
256. 2012 Agnieszka Mizera bieg 24-godzinny 3
257. 2012 Aleksandra Niwińska bieg 24-godzinny 1
258. 2012 Justyna Święty bieg na 400 m 2
259. 2012 Wojciech Theiner skok wzwyż 2
260. 2013 Aleksandra Niwińska bieg 24-godzinny 1
261. 2013 Dorota Szyszko bieg 24-godzinny 3
262. 2013 Justyna Święty bieg na 400 m 3
263. 2013 Patrycja Bereznowska bieg 24-godzinny 2
264. 2013 (h) Angelika Stępień bieg na 60 m 2
265. 2014 Agnieszka Dygacz chód na 20 km 1
266. 2014 Justyna Święty bieg na 400 m 2
267. 2014 (h) Justyna Święty bieg na 400 m 1
268. 2014 (h) Katarzyna Golba chód na 3 km 3
269. 2014 (h) Katarzyna Golba chód na 3000 m 3
270. 2014 Marcin Londzin, Michał Pietrzak, Paweł Gwiazdoń, Rafał Smoleń sztafeta 4 x 400 m 2
271. 2014 Monika Mochnia, Tina Matusińska, Monika Szczęsna, Justyna Święty sztafeta 4 x 400 m 2
272. 2014 Rafał Fedaczyński chód na 20 km 2
273. 2014 (h) Angelika Stępień bieg na 60 m 2
274. 2014 (h) Justyna Święty bieg na 400 m 1
275. 2014 Wojciech Theiner skok wzwyż 2
276. 2014 (h) Wojciech Theiner skok wzwyż 1
277. 2014 (h) Wojciech Theiner skok wzwyż 1
278. 2015 Adrian Błocki chód na 50 km 3
279. 2015 (h) Dawid Tomala chód na 5 km 1
280. 2015 (h) Justyna Święty bieg na 400 m 1
281. 2015 Katarzyna Golba chód na 20 km 3
282. 2015 Katarzyna Kopyto, Monika Szczęsna, Tina Matusińska, Justyna Święty sztafeta 4 x 400 m 3
283. 2015 Monika Kapera chód na 20 km 1
284. 2015 (h) Monika Szczęsna, Justyna Święty, Tina Matusińska, Katarzyna Kopyto sztafeta 4 x 200 m 1
285. 2015 Paweł Gwiazdoń bieg na 400 m przez płotki 3
286. 2015 Justyna Święty bieg na 400 m 3
287. 2015 Tina Matusińska bieg na 400 m przez płotki 3
288. 2015 Wojciech Theiner skok wzwyż 3
289. 2016 Adrian Błocki chód na 50 km 2
290. 2016 Artur Brzozowski chód na 20 km 3
291. 2016 (h) Dawid Tomala chód na 5 km 1
292. 2016 Justyna Święty bieg na 400 m 1
293. 2016 (h) Justyna Święty bieg na 400 m 1
294. 2016 (h) Katarzyna Golba chód na 3 km 3
295. 2016 Monika Kapera chód na 20 km 3
296. 2016 (h) Rafał Sikora chód na 5 km 3
297. 2017 Adrian Błocki chód na 50 km 2
298. 2017 Artur Brzozowski chód na 50 km 1
299. 2017 (h) Dawid Tomala chód na 3 km 1
300. 2017 Ewa Swoboda bieg na 100 m 1
301. 2017 (h) Ewa Swoboda bieg na 60 m 1
302. 2017 Katarzyna Golba chód na 10 km 2
303. 2017 (h) Katarzyna Golba chód na 3 km 3
304. 2017 Łukasz Oślizło bieg na 3 km z przeszkodami 2
305. 2017 Artur Brzozowski chód na 20 km 1
306. 2017 Patrycja Bereznowska bieg 24 godzinny 1
307. 2018 (h) Ewa Swoboda bieg na 60 m 1
308. 2018 (h) Justyna Święty bieg na 400 m 1
309. 2018 Karol Zalewski bieg na 400 m 1
310. 2018 Karol Zalewski bieg na 400 m 2
311. 2018 Łukasz Oślizło bieg na 3 km z przeszkodami 2
312. 2018 Szymon Topolnicki bieg na 3 km z przeszkodami 3
313. 2018 Artur Brzozowski chód na 10 000 m 2
314. 2018 Rafał Sikora chód na 10 000 m 3
315. 2018 Ewa Swoboda bieg na 100 m 1
316. 2018 Justyna Święty-Ersetic bieg na 400 m 2
317. 2018 Magdalena Wronka, Nikoletta Misterka, Natalia Węglarz, Adrianna Janowicz sztafeta 4 x 100 m 2
318. 2018 Milena Korbut, Adrianna Janowicz, Natalia Węglarz, Nikoletta Misterka sztafeta 4 x 400 m 1
319. 2018 Artur Brzozowski chód na 20 km 1
320. 2018 Rafał Sikora chód na 20 km 3
321. 2019 (h) Karol Zalewski bieg na 400 m 1
322. 2019 (h) Karol Zalewski Przemysław Słowikowski, Paweł Dzida, Karol Kwiatkowski sztafeta 4 x 200 m 1
323. 2019 (h) Artur Brzozowski chód na 5000 m 3
324. 2019 (h) Tomasz Jaszczuk skok w dal 1
325. 2019 (h) Ewa Swoboda bieg na 60 m 1
326. 2019 (h) Justyna Święty-Erestic bieg na 400 m 2
327. 2019 (h) Monika Stefanowicz bieg na 200 m 3
328. 2019 (h) Justyna Święty-Erestic, Monika Stefanowicz, Natalia Węglarz, Karolina Łozowska sztafeta 4 x 200 m 1
329. 2019 (h) Jakub Szyszkowski pchnięcie kulą 1

Legenda: h – zawody rozgrywane w hali.

H. Kurzyński, L. Luftman, J. Rozum, M. Rychwalski, A. Socha: Historia finałów lekkoatletycznych mistrzostw Polski 1922–2011. Bydgoszcz 2011; H. Kurzyński, S. Pietkiewicz, J. Rozum, T. Wołejko: Historia finałów lekkoatletycznych mistrzostw Polski 1920–2007. Konkurencje męskie. Szczecin 2009; Kronika sportu polskiego za rok 2010, 2011, 2012, 2013.

 

LEKSYKON STRUKTUR KATOWICKIEGO SPORTU I TURYSTYKI

WSTĘP

Leksykon Struktury katowickiego sportu i turystyki zawiera hasła dotyczące polskich, niemieckich i żydowskich organizacji kultury fizycznej działających w przeszłości i obecnie na terenie miasta Katowice (w jego współczesnych granicach). Hasła, ułożone alfabetycznie, poświęcone są między innymi: reprezentującym polski ruch gimnastyczny gniazdom Towarzystwa Gimnastycznego „Sokół”, niemieckim i żydowskim organizacjom turnerskim, organizacjom kultury fizycznej związanym z działalnością socjaldemokracji niemieckiej i polskiej, polskim i niemieckim klubom sportowym, regionalnym bądź ogólnopolskim związkom sportowym, jeżeli miały siedzibę w Katowicach, sekcjom sportowym i turystycznym polskich i niemieckich i organizacji młodzieżowych oraz bractw strzeleckich, a także współcześnie funkcjonującym stowarzyszeniom, zrzeszeniom, organizacjom, sekcjom i klubom, które w swoich założeniach statutowych uwzględniają działalność na rzecz wychowania fizycznego, sportu i turystyki. Wśród haseł leksykonu nie mogło zabraknąć opisu obiektów sportowych, gdzie katowiczanie mogli podziwiać zmagania sportowców bądź uprawiać amatorsko wybrane dyscypliny.

Różnorodność opisywanych struktur organizacji sportowych i turystycznych sprawiła, że niemożliwe stało się ujednolicenie treści poszczególnych haseł. Chcąc jednak zawrzeć jak najwięcej informacji, starano się umieścić w każdym haśle takie informacje, jak: profil działania, data powstania, lata funkcjonowania, adres siedziby, działające sekcje, nazwiska wybitnych i zasłużonych sportowców, trenerów i działaczy, osiągnięcia medalowe (seniorów, juniorów i młodzieży) na najważniejszych imprezach sportowych, dorobek w poszczególnych dyscyplinach sportu.

Przy opracowaniu leksykonu korzystano z archiwaliów Archiwum Państwowego w Katowicach i jego oddziałów w Pszczynie i Gliwicach, Archiwum Miejskiego w Katowicach, Archiwum Kurii Archidiecezjalnej w Katowicach oraz zgromadzonych w Muzeum Historii Katowic, a także informacji zamieszczanych w prasie historycznej i współczesnej, okolicznościowych wydawnictwach jubileuszowych oraz literaturze naukowej i popularnonaukowej.

Antoni Steuer

autor koncepcji opracowania i treści haseł