Budynek Główny
11 VI - 31 VIII 2025
Łączy nas papier
Wystawa prac uczniów Szkoły Podstawowej nr 61 im. Polskich Kawalerów Maltańskich Specjalnej w Katowicach
„Mieć fantazję nie znaczy coś sobie wymyślać.
To znaczy tworzyć coś z tego, co istnieje.”
Tomasz Mann
Z zapałem i satysfakcją uczestniczyliśmy w warsztatach, na których wykonywaliśmy papier czerpany. Zajęcia te pozwoliły nam poznać proces tworzenia papieru czerpanego, który wymagał cierpliwości i rzetelności, ale było warto! Przez nasze ręce przeszły zużyte karty pracy, rysunki, gazety, tektury, które rozdrabnialiśmy tworząc zawiesinę papierową. Efektem tej pracy było powstanie nowej kartki papieru, co było dla nas ciekawym doświadczeniem.
Powstały niepowtarzalne w kształcie i fakturze kartki, na których wykonaliśmy prace plastyczne w różnych technikach. Na kartkach papieru zatańczyły fantazyjne obrazy pełne radosnych barw, ciekawych kształtów i form, które nawiązują do upragnionego odpoczynku na łonie natury podczas nadchodzących wakacji.
Ale to nie wszystkie nasze umiejętności. Swoje zdolności muzyczne i wokalne zaprezentują uczniowie podczas wernisażu. Wprowadzą nas w radosny nastrój by wspólnie cieszyć się tą chwilą pamiętając, że łączy nas papier!
Warsztaty z czerpania papieru połączone z wykonaniem prac plastycznych odbyły się pod opieką Izabeli Kubali.
Występ wokalno - muzyczny przygotowali uczniowie pod kierunkiem Joanna Jackowicz – Korczyńskiej oraz Zuzanna Skaźnik.