Dzieje Kościoła Chrześcijan Baptystów...

Wystawa stała

 

Dzieje Kościoła Chrześcijan Baptystów w 85. rocznicę przybycia do Katowic

Znajomość historii Kościoła Chrześcijan Baptystów w RP - chrześcijańskiego Kościoła protestanckiego - jest wciąż w naszym społeczeństwie niewystarczająca. Gdybyśmy chcieli sięgnąć do ogólnodostępnych leksykonów, znaleźlibyśmy tam niewiele informacji. A przecież baptyści są uznawani za jedno z największych, bo liczących około 100 milionów wiernych, wyznawców protestanckich na świecie.

Wiadomości na temat ruchu baptystycznego mogą zatem znacznie wzbogacić wiedzę Polaków dotyczącą chrześcijaństwa jako całości. Dlatego powstał pomysł stworzenia ekspozycji, która ma za zadanie przybliżyć Odbiorcy historię pierwszego zboru baptystycznego w Katowicach, nade wszystko zaś ukazać istotę wiary i praktyk tutejszych baptystów oraz ich wpływ na rozwój baptyzmu na terenie Górnego Śląska.

Na wystawie odwołujemy się również ogólnie do historii tego ruchu religijnego w Polsce i na świecie.

WSTĘP BEZPŁATNY

Adres:

Kościół Chrześcijan Baptystów
ul. Morawska 10
Katowice-Bogucice

Godziny udostępniania:

niedziela: po nabożeństwach godz. 12:00 - 14:00
środa: godz. 16:00 - 18:00.

Kontakt:

tel: 32 259 67 49
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. , Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.