SILESIA PRESS CAFE. Spotkanie z Aleksandrą Szatan, dziennikarką „Dziennika Zachodniego”, prowadzi Maria Trepińska

Kategoria
Spotkanie
Termin
13 października 2022 18:00
Miejsce
Dział Teatralno-Filmowy Muzeum Historii Katowic, ul. Kopernika 11
Telefon
E-mail
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

„Silesia Press Cafe” prezentuje osiągnięcia zawodowe wybitnych, znanych i uznanych dziennikarzy związanych ze Śląskiem. Partnerem wydarzenia jest Stowarzyszenie Media dla Integracji Europejskiej, organizator jedynego w kraju regionalnego konkursu dziennikarskiego „Silesia Press”, czyli śląskich Pulitzerów.

Red. Maria Trepińska: dziennikarka zajmująca się problematyką ekonomiczną, od 2009 r. związana z „Forbesem”, komentatorka telewizyjna bieżących wydarzeń gospodarczych. Laureatka prestiżowej nagrody dziennikarskiej przyznanej przez Uniwersytet Columbia w Nowym Jorku, uhonorowana nagrodą „Marka Śląskie” 2018 r. oraz Złotym Laurem Umiejętności i Kompetencji.

Aleksandra Szatan: z „Dziennikiem Zachodnim” związała się w 1997 roku. Już pierwszy tekst – relacjonujący europejskie spotkanie fanów z popularnym wówczas zespołem Spice Girls – był prawdziwym skokiem na głęboką wodę. Była reporterką, a przez 1,5 roku koordynatorem centralnym Budżet Alert (ogólnopolski projekt poświęcony budżetom obywatelskim). Najbliższa jest jej jednak kultura i publicystyka. Jest dziennikarką muzyczną, członkiem Akademii Fonograficznej, przyznającej Fryderyki. Na jej muzycznym Olimpie od wielu lat jest Lenny Kravitz oraz zespół Red Hot Chili Peppers.

 
 

Terminy

  • 13 października 2022 18:00

Wspierane przez iCagenda

Pn Wt Śr Cz Pt So N
2
3
4
9
16
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
29
30
31