AWANGARDOWY OKRES TWÓRCZOŚCI WOJCIECHA KILARA. Prelekcja dr hab. Wojciecha Stępnia - wykładowcy Katedry Kompozycji i Teorii Muzyki Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach

Kategoria
Prelekcja
Termin
29 czerwca 2022 17:30
Miejsce
Dział Teatralno-Filmowy Muzeum Historii Katowic, ul. Kopernika 11
Telefon
E-mail
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

dr hab.Wojciech Stępień: kompozytor, teoretyk muzyki i pedagog; ur. 21 października 1977, Chorzów. Studiował teorię muzyki (dyplom z wyróżnieniem w 2002) oraz kompozycję w klasie Eugeniusza Knapika (dyplom z wyróżnieniem w 2005) w Akademii Muzycznej w Katowicach. Pracę doktorską z zakresu muzykologii Signifying Angel’s. Analyses and Interpretations of Rautavaara's Instrumental Compositions pisał na Uniwersytecie w Helsinkach pod kierunkiem prof. Eero Tarastiego, uzyskując po obronie w 2010 roku stopień doktora filozofii PhD. W 2019 roku uzyskał stopień doktora habilitowanego w Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach.

Jego utwory były prezentowane na koncertach akademickich, festiwalach muzycznych (m.in: Muzyka Księstwa Nyskiego), na antenie Radia Katowice, Radia eM, a także na Kongresie Muzyki Liturgicznej w Katowicach. Jego opera Czarne lustro (2019) powstała w ramach programu "Zamówienia kompozytorskie", realizowanego przez Instytut Muzyki i Tańca.

Prowadzi intensywną działalność naukową, biorąc udział w rozmaitych konferencjach międzynarodowych, organizując sympozja, publikując i redagując prace muzykologiczne i teoretyczne. od 2009 pracuje w Katedrze Kompozycji, Dyrygentury i Teorii Muzyki Akademii Muzycznej w Katowicach, obecnie na stanowisku adiunkta. Od 2019 roku jest wiceprezydentem the International Edvard Grieg Society. Członek zwyczajny Związku Kompozytorów Polskich.

Od 2019 roku jest wiceprezydentem, a od 2022 roku prezydentem the International Edvard Grieg Society. W roku akademickim 2022/23 będzie realizować projekt naukowy na University of California in Los Angeles w ramach stypendium Fundacji Fulbrighta.

 
 

Terminy

  • 29 czerwca 2022 17:30

Wspierane przez iCagenda

Pn Wt Śr Cz Pt So N