„Przyjaciele Barbary i Stanisława” – karnawałowe. Koncert w ramach V Śląskiego Festiwalu Operetki. Wystąpią: Sylwester Targosz-Szalonek i goście

Kategoria
Spotkanie
Termin
24 lutego 2022 18:00
Miejsce
Oddział Teatralno-Filmowy, ul. Kopernika 11
E-mail
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

To 05. Edycja Śląskiego Festiwalu Operetki, który już znacząco wpisał się w muzyczną mapę Śląska. Tradycyjnie w tłusty czwartek spotykamy się w Dziale Teatralno-Filmowym Muzeum Historii Katowic, aby odbyć niezwykłą muzyczną podróż po najpiękniejszych ariach świata operetki.

Honorowy Ambasador Festiwalu: Maestro Wiesław Ochman

Dyrektor Festiwalu: Sylwester Targosz-Szalonek

Kierownictwo Muzyczne: Krzysztof Dziewięcki

Reżyser Festiwalu: Jarosław Świtała

Miasta Festiwalowe: Katowice, Rybnik, Chorzów, Bytom, Ruda Śląska, Trzebinia, Bielsko-Biała, Pszczyna, Nysa, Budapeszt

Sylwester Targosz-Szalonek – tenor, aktor, instrumentalista, dyrygent, prezenter telewizyjny, dyrektor Śląskiego Festiwalu Operetki, prezes Fundacji Operetka Śląska

Z wyróżnieniem ukończył Akademię Muzyczną w Katowicach w klasie prof. Henryki Januszewskiej-Stańczyk. Jest absolwentem mistrzowskiej klasy śpiewu prof. Cesare Colona (Berlin). Swój talent wokalny szlifował także pod okiem takich pedagogów, jak: Kaludi Kaludov (Bułgaria), Helena Łazarska (Wiedeń), Don Weeks (USA).

Prowadzi aktywną działalność artystyczną: śpiewa liczne koncerty o szerokim zakresie repertuarowym i stylistycznym: recitale kameralne, spektakle oraz koncerty operowe, operetkowe i oratoryjno-kantatowe. Nagrywał i koncertował dla: Radia Katowice, TV Polonia, TV Bali, a także dla telewizji niemieckich.

W sierpniu 2008 roku otrzymał nagrodę Złoty Słowik Belcanto na Festiwalu Belcanto w Nałęczowie. Jest laureatem Internationales Festival Junger Opernsanger. W 2017 roku powołał Fundację Operetka Śląska i podjął udane starania w celu stworzenia Śląskiego Festiwalu Operetki

Szanowni Państwo

w trosce o Wasze bezpieczeństwo wobec narastającej fali pandemii informujemy, iż w koncercie Sylwestra Targosza-Szalonka, który odbędzie się 24 lutego o godz. 18.oo w Dziale Teatralno-Filmowym MHK, może uczestniczyć jedynie 40 widzów.

Uprzejmie prosimy posiadaczy paszportów covidowych o zabranie tego dokumentu ze sobą

Wszystkich, którym nie uda się wziąć udziału w naszym wydarzeniu informujemy, iż uroczystość zostanie nagrana i wkrótce udostępnimy film na kanale You Tube MHK, stronie internetowej oraz na Facebooku.

 
 

Terminy

  • 24 lutego 2022 18:00

Wspierane przez iCagenda

Pn Wt Śr Cz Pt So N