"Multisensoryczne Mediacje 2020" - Wystawa Online

Kategoria
Pokaz filmu
Date
26 maja 2020 12:00
Miejsce
Dział Teatralno-Filmowy Muzeum Historii Katowic, ul. Kopernika 11
E-mail
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

LINK DO FILMU https://www.facebook.com/kopernika11/videos/716711165557599/

Szanowni Państwo
Wielu z Was nie miało okazji zwiedzić wystawy "Multisensoryczne Mediacje 2020", prezentującej dokonania Katedry Multimediów ASP. Dlatego postanowiliśmy udostępnić ją ONLINE. W każdy wtorek będziemy zamieszczać jeden film z wystawy na naszym profilu. Prawdziwa uczta zarówno dla fanów nowoczesnych technologii i filmów rysunkowych, jak i zwolenników fotografii dokumentalnej. Zachęcamy do oglądania i komentowania!

LINK DO NASZEGO PROFILU: https://www.facebook.com/kopernika11/

Multisensoryczne Mediacje 2020 Katedry Multimediów Wydziału Projektowego ASP w Katowicach.
Kuratorzy wystawy: Bogdan Król, Piotr Muschalik.

Dynamiczny rozwój technologii cyfrowych i komunikacyjnych powoduje nieustanne zmiany w każdej dziedzinie naszego życia. Ta sytuacja przyczyniła się do powstania w katowickiej ASP na początku XXI w. pracowni, w których do programów dydaktycznych wprowadzono technologie cyfrowe. Doprowadziło to do powstania Katedry Multimediów na Wydziale Projektowania Akademii Sztuk Pięknych w Katowicach.
W 2020 r. mija dwadzieścia lat od chwili rozpoczęcia tworzenia „multimediów” w naszej uczelni. ASP w Katowicach ma długą tradycję projektową i artystyczną, z której spuścizny i historii staramy się nieustannie czerpać we wszystkich działaniach w Katedrze Multimediów.
Mamy jednocześnie świadomość, że musimy nadążać za wyzwaniami, jakie stawia nam współczesność. Tworzymy program dydaktyczny w taki sposób, żeby ewoluował wraz z rozwojem cyberprzestrzeni, nowoczesnych technik komunikacyjnych i technologii kreowania obrazu. Staramy się jednocześnie być obecni na wielu znaczących imprezach, wystawach i konkursach związanych z szeroko pojętą kulturą wizualną w kraju i za granicą.

Na wystawie „Multisensoryczne Mediacje 2020” prezentujemy prace, jakie powstały w trzech pracowniach tworzących Katedrę Multimediów.
Interdyscyplinarna Pracownia Działań Multimedialnych pokazuje eksperymentalne prace wideo z wykorzystaniem zaawansowanych technik komputerowych dotyczących kreacji dynamicznego obrazu i dźwięku, typografii w ruchu, technologii filmowej, narratologii, działań performatywnych (mapping, VJing).
Dokonania Pracowni Fotografii ilustrują fotografie dokumentalne i fotoksiążki. Pracownia Animacji i Gier Komputerowych prezentuje prace zrealizowane w rożnych technologiach od klasycznych poklatkowych filmów rysunkowych, aż po cyfrowe realizacje z użyciem programów 3D i wirtualnej rzeczywistości (czołówki, trailery do gier komputerowych, gameplaye, spoty festiwalowe oraz animacje oparte na autorskich scenariuszach).

Na wystawie mamy również okazję przedstawić prace wybranych pedagogów i doktorantów. Zobaczymy stereoskopową animację „Nebulla” zrealizowaną w technologii 3D przez dr. Marcina Nowrotka (film brał udział w wielu międzynarodowych festiwalach animacji, gdzie zdobywał wyróżnienia i nagrody). Na wystawie prezentowany jest również cykl prac fotograficznych dotyczący pojęcia „trzeciego krajobrazu” autorstwa dr. Krzysztofa Szewczyka. Kolejna interesująca ekspozycja to wideodokument koncertu/instalacji multimedialnej „Gdzieniegdzie”, zaprezentowanej w galerii ASP Rondo Sztuki podczas 8. Festiwalu Prawykonań – Polska Muzyka Najnowsza organizowanego przez NOSPR w Katowicach. Projekt zrealizował Tomasz Strojecki (słuchacz studiów doktoranckich w ASP w Katowicach) oraz Paweł Hendrich (kompozytor) wraz z Orkiestrą Muzyki Nowej (dyr. Szymon Bywalec).

Wystawa „Multisensoryczne Mediacje 2020” to rodzaj podsumowania dokonań Katedry Multimediów, to czas na zaprezentowanie rezultatów naszej wieloletniej pracy oraz okazja podzielenia się sukcesami studentów i pedagogów dla publiczności odwiedzającej Dział Teatralno-Filmowy Muzeum Historii Katowic.

Bogdan Król

 
 

Terminy

  • 26 maja 2020 12:00

Wspierane przez iCagenda

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
6
8
10
11
15
16
17
18
20
22
23
24
25
27
28
29
30
31