Wakacyjny czwartek w pracowni Franciszka Starowieyskiego – 2 w 1!

Kategoria
Wykład
Date
25 lipca 2024 17:00
Miejsce
Oddział Teatralno-Filmowy, ul. M. Kopernika 11
Telefon
E-mail
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

            - „Sekrety rzeczy. Symbolika przedmiotów z pracowni Franciszka Starowieyskiego” - Spotkanie na wystawie i wykład towarzyszący.

            - warsztaty kolażu dla dorosłych, inspirowane twórczością Franciszka Starowieyskiego.

Wstęp płatny, obowiązują zapisy: mail Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., tel. 514499614, 32 745 17 28

dr Anna Zaczkowska „Sekrety rzeczy. Symbolika przedmiotów z pracowni Franciszka Starowieyskiego” - oprowadzanie połączone z wykładem, na którym będzie można dowiedzieć się jaka jest historia i symbolika przedmiotów, które kolekcjonował Franciszek Starowieyski. Malarstwo Franciszka Starowieyskiego było mocno związane ze sztuką baroku i każdy z przedmiotów zgromadzonych w jego pracowni jest tematem na osobną opowieść. W czasie wykładu będzie można poznać sekrety porcelany, antyków i osobliwości gromadzonych przez jednego z najwybitniejszych polskich artystów XX wieku. Wykład przeznaczony dla szerokiego grona odbiorców.

dr Anna Zaczkowska: religioznawca, specjalista z zakresu historii religii, wspólnie z redaktor Eweliną Kosałką-Passią prowadzi podcast historyczny „Działo się” w Polskim Radiu Katowice.

Warsztaty poprowadzi Zuzanna Orzeł – autorka licznych prac plastycznych w technice kolażu. Jej prace były wystawiane na wystawie kolaży w galerii ANU School of Art w Canberra (Australia), parokrotnie były prezentowane w międzynarodowym magazynie collage-zine „Collagista!”, wykorzystywane były jako okładki czasopism, książek i płyt (m.in. powieść „Secrets od an Old Typewriter” amerykańskiej pisarki Susie Duncan Sexton czy płyta „Solo” niemieckiej grupy muzycznej sans amélie), a czasem również jako plakaty reklamowe dla wydarzeń artystycznych. Zuzanna Orzeł przekonuje, że kolaż jest niezwykle przyjazną techniką dla osób dorosłych, które często obawiają się form warsztatowych z powodu „braku talentu plastycznego”. W wypadku kolażu wystarczy papier, klej i nożyczki. Praca nad kolażem szybko pokazuje, że pozwalając sobie na swobodę i łącząc pozornie niepasujące elementy można tworzyć nowe, nietypowe treści o niezwykle artystycznym wyrazie.

 
 

Terminy

  • 25 lipca 2024 17:00

Wspierane przez iCagenda

Pn Wt Śr Cz Pt So N
8
9
12
13
14
15
16
19
21
22
23
24
26
27
28
29
30
31