Anioły

Budynek Główny
11 IV - 11 V 2022

Adres.Godziny otwarcia

 

„Nie trzeba aniołów szukać w niebie …
Trzeba ich szukać wokół siebie.”

Niedługo po ubiegłorocznej wystawie prac naszych uczniów pod tytułem „Barwy radości” narodziła się koncepcja nowego, jakże innego projektu. Jak wiadomo czas pandemii okrutnie doświadczył każdego z nas. Dlatego tak ważne dzisiaj są: wsparcie, dobre słowo, przyjazny gest, uśmiech. Tak powstały „Anioły”.

Nikt z nas, nie spodziewał się jednak, że na początku 2022 roku będziemy świadkami kolejnego dramatu. Napaści na Ukrainę…

W obecnej sytuacji prace uczniów nabierają jeszcze głębszego sensu i znaczenia. Namalowane anioły symbolizują najmniejszy dobry gest, obecność, życzliwość, pomoc, okazane serce i uśmiech wobec drugiej osoby. Przypominają nam, że każdy ma swojego anioła, który przychodzi do nas jako ambasador innej, głębszej rzeczywistości.

Kojarzone z nimi wyobrażenia układają się we wspaniałe obrazy, wizerunki tęsknoty do innego świata, w którym panuje bezpieczeństwo i delikatność, piękno i nadzieja.

Jak wiadomo, Anioł może mieć postać zarówno cielesną jak i bezcielesną. Tak! To znaczy, że anioły są wśród nas! Spotykamy je w autobusie, w sklepie, w parku, w szkole i w domu. Zajmują się pomaganiem tym, którzy tego potrzebują.

Wzbudzają w nas coś, o czym zapominamy lub też co zaniedbujemy w wirze dnia powszedniego.

Codziennie pokazują, że nasze życie jest „czymś więcej” i uświadamiają nam głęboką tęsknotę tkwiącą w sercu każdego z nas. Aniołowie są towarzyszami w drodze. Pokazują nam właściwy kierunek. Odwzajemnijmy im tym samym. Bądźmy Aniołami!

P.S.

„Jeśli masz bardzo zły dzień i wydaje ci się, że więcej nie dasz rady, że to już koniec, to zobacz przy sobie Anioła, który cię szturcha i mówi: Weź, nie przesadzaj.”

O. Adam Szostak

Przedstawiane obrazy zostały wykonane na zajęciach plastycznych pod opieką Izabeli Kubala.

Program artystyczny podczas wernisażu przygotowali uczniowie pod kierunkiem Joanny Jackowicz-Korczyńskiej.