Śląski i polski czas niepewności

ZSZ im. R. Mielczarskiego
7 III 2019 - 5 IV 2019

Wystawa czasowa

 

X – XII 1918 r. Śląski i polski czas niepewności

 

 ZOBACZ MATERIAŁY EDUKACYJNE

 

Stulecie odzyskania przez Polskę niepodległości skłania do refleksji od jakiej daty tę niepodległość liczyć oraz co w tym czasie działo się na terenach, które do Państwa Polskiego przyłączono dopiero kilka lat później.

Wystawa planszowa „X – XII 1918 r. Śląski i polski czas niepewności” w formie zwięzłego kalendarium prezentuje trzymiesięczną drogę do niepodległości - stopniowe formowanie i konstytuowanie się władz, uzyskanie akceptacji międzynarodowej, tworzenie armii oraz pierwsze walki o nieustalone jeszcze granice.

Porównawczo zaprezentowano ponadto kalendarium wydarzeń na historycznym Śląsku aby przybliżyć specyfikę regionu, oraz przedstawić wydarzenia i procesy mające tutaj miejsce.

 

Wystawa eksponowana jest na terenie Zespołu Szkół Zawodowych im. Romualda Mielczarskiego w Katowicach

al. Bolesława Krzywoustego 13, Katowice - os. Tysiąclecia

Zwiedzanie możliwe wyłącznie po wcześniejszym kontakcie z sekretariatem szkoły:

e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.; telefon: 32 254 30 48

 

 

logo_niepodlegla
Projekt realizowany w ramach obchodów stulecia odzyskania niepodległości
logo_prezydent
Okolicznościowy znak graficzny Prezydenta RP ‘Stulecie Odzyskania Niepodległości 1918-2018’ jest przedmiotem praw autorskich Kancelarii Prezydenta RP i jest od niej pozyskany, a kancelaria nie ponosi odpowiedzialności za dalsze ponowne wykorzystanie znaku.