SILESIA PRESS CAFE

Dział Teatralno-Filmowy
9 VI 2022 godz. 18.00

Adres.Godziny otwarcia

 

Wracamy, po pandemicznej przerwie, do naszego ulubionego cyklu spotkań!!

„Silesia Press Cafe” prezentuje osiągnięcia zawodowe wybitnych, znanych i uznanych dziennikarzy związanych ze Śląskiem. Partnerem wydarzenia jest Stowarzyszenie Media dla Integracji Europejskiej, organizator jedynego w kraju regionalnego konkursu dziennikarskiego „Silesia Press”, czyli śląskich Pulitzerów.

Red. Maria Trepińska: dziennikarka zajmująca się problematyką ekonomiczną, od 2009 r. związana z „Forbesem”, komentatorka telewizyjna bieżących wydarzeń gospodarczych. Laureatka prestiżowej nagrody dziennikarskiej przyznanej przez Uniwersytet Columbia w Nowym Jorku, uhonorowana nagrodą „Marka Śląskie” 2018 r. oraz Złotym Laurem Umiejętności i Kompetencji.

Tomasz Szymborski: dziennikarz, publicysta. Pracował m.in. w „Rzeczpospolitej”, „Trybunie Śląskiej”, Radiu RMF FM, współpracował też z „Dziennikiem Zachodnim”, tygodnikiem „wSieci”. W 2010 roku był sekretarzem programowym TVP3 Katowice. Od 2016 r. do 2018 r. – jej Dyrektorem. Laureat Nagrody Watergate Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich za publikacje z zakresu dziennikarstwa śledczego.

Marianna Dufek: dziennikarka. Od 30 lat związana z TVP Katowice. Absolwentka Kulturoznawstwa i Filmoznawstwa Uniwersytetu Śląskiego. Autorka programów o tematyce kulturalnej i medycznej m.in. „Bilansu Zdrowia” i „Portretu Subiektywnego”. Laureatka wielu branżowych nagród. Wykładowczyni akademicka.