Silesia Press Cafe

Dział Teatralno-Filmowy
10 X 2019 godz. 18.00

Adres.Godziny otwarcia

 

Dyrektor Muzeum Historii Katowic
dr Jacek Siebel

Kierownik Działu Teatralno-Filmowego MHK
M. Katarzyna Gliwa

Red. Maria Trepińska
Organizator konkursu dziennikarskiego „Silesia Press”

zapraszają
10 października 2019 r. o 18.00
do siedziby MHK przy ul. M. Kopernika 11
na spotkanie z cyklu „Silesia Press Cafe
z dziennikarzem i prezenterem Programu III Polskiego Radia
Piotrem Baronem
Prowadzenie: red. Maria Trepińska

Cykl „Silesia Press Cafe” prezentuje osiągnięcia zawodowe wybitnych, znanych i uznanych dziennikarzy związanych ze Śląskiem. Partnerem wydarzenia jest Stowarzyszenie Media dla Integracji Europejskiej – organizator jedynego w kraju regionalnego konkursu dziennikarskiego „Silesia Press”, czyli śląskich Pulitzerów.

Piotr Baron – dziennikarz, redaktor muzyczny i prezenter radiowy Programu III Polskiego Radia. Absolwent Wydziału Nauk Społecznych Uniwersytetu Śląskiego, stypendysta BBC i United States Information Agency. Pochodzący z Rudy Śląskiej dziennikarz początkowo związany był z Polskim Radiem Katowice oraz z Radiem Flash. W 1984 r. rozpoczął pracę w „Trójce”. W drodze kariery radiowej nieprzerwanie towarzyszyła mu muzyka. Od lipca 2007 r. zastępował Marka Niedźwiedzkiego na stanowisku prowadzącego słynną Listę Przebojów Programu III. Od 2010 r. na zmianę z Markiem Niedźwieckim prowadzi tę audycję oraz ABC Listy. Swoim profesjonalizmem i pozytywnym usposobieniem wpływa na utrzymujący się wysoki poziom rozgłośni radiowej. Jak sam podkreśla, praca dziennikarza to coś więcej niż pasja. Atrakcyjny charakter programów i walory warsztatowe Piotra Barona zostały docenione w 2011 r. Złotym Mikrofonem za „osobowość radiową i głos nierozerwalnie związany z Programem III Polskiego Radia”. W 2015 r. uhonorowano go także Nagrodą Prezydenta Miasta Chorzowa w dziedzinie kultury. Jest znany również z audycji: „Zapraszamy do Trójki”, „Tu Baron”, „3 wymiary gitary” oraz magazynu muzycznego TVP1 „Gra muzyka”.

Red. Maria Trepińska – dziennikarka związana z „Forbesem”, laureatka prestiżowej nagrody dziennikarskiej przyznanej przez Uniwersytet Columbia w Nowym Jorku, uhonorowana nagrodą „Marka Śląskie” 2018 r. oraz Złotym Laurem Umiejętności i Kompetencji.

Wstęp wolny