SILESIA PRESS CAFE. Spotkanie z Dagmarą Drzazgą, reżyserką i dziennikarką, prowadzi Maria Trepińska

Kategoria
Spotkanie
Termin
17 listopada 2022 18:00
Miejsce
Dział Teatralno-Filmowy Muzeum Historii Katowic, ul. Kopernika 11
Telefon
E-mail
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

„Silesia Press Cafe” prezentuje osiągnięcia zawodowe wybitnych, znanych i uznanych dziennikarzy związanych ze Śląskiem. Partnerem wydarzenia jest Stowarzyszenie Media dla Integracji Europejskiej, organizator jedynego w kraju regionalnego konkursu dziennikarskiego „Silesia Press”, czyli śląskich Pulitzerów.

Red. Maria Trepińska: dziennikarka zajmująca się problematyką ekonomiczną, od 2009 r. związana z „Forbesem”, komentatorka telewizyjna bieżących wydarzeń gospodarczych. Laureatka prestiżowej nagrody dziennikarskiej przyznanej przez Uniwersytet Columbia w Nowym Jorku, uhonorowana nagrodą „Marka Śląskie” 2018 r. oraz Złotym Laurem Umiejętności i Kompetencji.

Dagmara Drzazga: reżyserka filmów dokumentalnych, dziennikarka związana z Telewizją Katowice, profesor w Szkole Filmowej im. K. Kieślowskiego Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. Laureatka ponad dwudziestu nagród na festiwalach w Polsce i Europie m.in.: Prix Italia we Włoszech, Grand Prix Documentary Circom Regional również we Włoszech, Grand Prix Documentary w Koszycach na Słowacji, Grand Prix „Biała Kobra” na XII Ogólnopolskim Festiwalu Mediów w Łodzi oraz Nagród Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich w Warszawie. Filmy Dagmary Drzazgi były wielokrotnie prezentowane w Polsce, Stanach Zjednoczonych, Armenii, Luksemburgu, Niemczech, Szkocji, we Włoszech, na Łotwie i w Izraelu. Jest także autorką esejów, artykułów naukowych i prasowych. Była jurorem międzynarodowych festiwali filmowych i telewizyjnych w Katarze, Irlandii, Danii, Bułgarii i na Słowacji.

 
 

Terminy

  • 17 listopada 2022 18:00

Wspierane przez iCagenda