"Wojciech Kilar. Między awangardą a Hollywood". Prelekcja Violetta Rotter-Kozera

prelekcja_2
Kategoria
Prelekcja
Termin
22 lipca 2021 16:00
Miejsce
Muzeum Historii Katowic ul. Szafranka 9
E-mail
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Serdecznie zapraszamy do Muzeum Historii Katowic na prelekcję połączoną z projekcją filmu "Wojciech Kilar. Między awangardą a Hollywood".
Prelekcję wygłosi Violetta Rotter-Kozera - reżyser, dokumentalista, scenarzysta, publicysta, ilustrator muzyczny, pianista, kompozytor. Absolwentka Wydziału Teorii, Kompozycji i Dyrygentury Akademii Muzycznej w Katowicach. Wykładowca Uniwersytetu Śląskiego na Wydziale Radia i Telewizji w Zakładzie Reżyserii Filmowo-Telewizyjnej oraz Akademii Muzycznej w Katowicach. Autorka filmów dokumentalnych, reportaży, widowisk telewizyjnych, koncertów, wydawca cyklicznego programu poświęconego kulturze na antenie TVP Katowice.

Prelekcja "Kilar w bliskim planie" będzie drugą z trzech prelekcji organizowanych w ramach akcji "Lato z Kilarem”, dotyczących życia i twórczości Wojciecha Kilara. Prelekcja skierowana jest do osób dorosłych i seniorów.

Wykład będzie realizowany w wariancie stacjonarnym (12 os.) - w siedzibie głównej MHK przy ul. Szafranka 9 oraz w wersji online na muzealnym facebook'u.
Uwaga! Film "Wojciech Kilar. Między awangardą a Hollywood" nie będzie dostępny on-line.

Chęć udziału w wydarzeniu należy potwierdzić mailowo Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub telefoniczne: 32 2561810 wew. 111, 104.

Zgodnie z aktualnymi zaleceniami sanitarno-epidemiologicznymi ilość miejsc ograniczona.

 
 

Terminy

  • 22 lipca 2021 16:00

Wspierane przez iCagenda