23 i 24 września w ramach 7 edycji akcji „60+ kultura” Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego pod hasłem „Pierwszy weekend jesieni, weekendem seniora z kulturą” zaprasza osoby powyżej 60. roku życia do instytucji kultury w całej Polsce. Liczne placówki przygotowały szereg atrakcji.

Muzeum Historii Katowic włącza się po raz kolejny do tej akcji zapraszając osoby powyżej 60 roku życia do bezpłatnego zwiedzania wystaw w oddziałach muzeum:

  • Budynku głównym, ul. Szafranka 9, Katowice-Śródmieście
  • Dziale Etnologii Miasta, ul. Rymarska 4, Katowice-Nikiszowiec

w godzinach otwarcia placówek.

Ponadto 23 września 2017 r. (sobota) Muzeum Historii Katowic organizuje bezpłatną wycieczkę autokarową pt. Muzea i przyroda, podczas której uczestnicy poznają mało znane atrakcje Katowic i okolicy. Rezerwacji, będącej warunkiem udziału w wycieczce, może dokonać każdy mieszkaniec Katowic, który w dniu wycieczki będzie miał ukończony 60 rok życia. Zapisy rozpoczną się od 1 września. Liczba miejsc ograniczona.

Szczegóły zapisów oraz wyjazdu wkrótce na stronie internetowej www.mhk.katowice.pl oraz w gazecie „Nasze Katowice”. Wszelkich dodatkowych informacji udzielamy od września.

 

Organizator
mhk

 

Patronat
mkidn

Partnerzy